Києво-Могилянська академія подала до суду на міністерство Табачника

3 січня 2013 в 20:37

Києво-Могилянська академія подала позов проти спроб Міністерства освіти скасувати в цьому закладі "перехресний вступ" на магістерські програми.

protiv_tabachnika.jpg
volya.ck.ua

Національний університет Києво-Могилянська академія подав позов до Окружного адмінсуду Києва, вимагаючи від Міністерства освіти припинити спроби скасувати у виші "перехресний вступ" на магістерські програми.

Як повідомив на своєму сайті президент академії Сергій Квіт, позов подано на захист університетської автономії та сучасних стандартів вищої освіти.

Квіт відзначає, що Могилянка заснувала свій Магістеріум як другий цикл вищої освіти у 1996 році, за два роки до того, як це було зроблено в Україні, саме за такою концепцією, загальноприйнятою у всьому світі.

"В Україні з 1998 року діє аномальний принцип "відповідності" напрямків кваліфікації бакалавра і магістра, що суперечить навіть чинному Закону України "Про вищу освіту", - підкреслив Квіт.

Тому в нашій країні випускник бакалаврської програми з фізики може вступати лише на магістерську програму з фізики, історик - на магістерську з історії тощо.

"Цей абсурдний підхід заперечує існуючу в Єдиному Європейському просторі вищої освіти, і в Росії, стратегію мобільності та міждисциплінарності, негативно впливаючи на організацію навчального процесу та якість вищої освіти", - йдеться у повідомленні.

"Тобто ніде у світі, окрім України, при вступі на певну магістерську програму в абітурієнтів ніхто не питає, який у них бакалаврський диплом. Потрібно просто успішно скласти вступні іспити", - підкреслив Квіт.

Києво-Могилянська Академія розглядає вимогу Міносвіти скасувати "перехресний вступ" на магістерські програми як посягання на Могилянську систему Liberal Arts Education (вільного творчого навчання), коли студенти самі формують траєкторію власного навчання.

"Замість того, щоб вивчати і поширювати в Україні успішний зарубіжний і вітчизняний досвід, Дмитро Табачник продовжує політику самоізоляції, вводячи казармену уніфікацію вищої освіти в Україні", - зазначає директор академії.

Він нагадав, що в попередні два з половиною роки Дмитро Табачник намагався скасувати в Могилянці англійську мову як другу робочу, переписати Статут НаУКМА.

"Фарс повторного призначення на посаду міністра освіти і науки Дмитра Табачника неминуче призведе до подальшої деградації української вищої освіти, дискредитації тих досягнень, яких домоглися академічне середовище і широка громадськість", - резюмував Квіт.

Читайте також:

Половина випускників вишів вважають, що в Україні немає жодного гідного університету

Українські та російські вчені написали посібник з історії без Голодомору, УПА і Мазепи

Система вищої освіти України в 2012 році зазнала "болонської поразки"

Українські вчені заявили про "наукоцид" від Табачника

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...