Кабмін удвічі збільшив замовлення на фахівців авіаційної та аерокосмічної техніки

17 травня 2012 в 12:21
Відповідно до параметрів держзамовлення на 2012 рік, затвердженого Кабміном, істотно збільшується прийом студентів за такими напрямками, як авіаційна та аерокосмічна техніка - майже на 48%; електроніка - майже на 33%; енергетика та енергетичне машинобудування - на 41,5%, машинобудування та матеріалообробка - майже на 28%; хімічні технології та інженерія - на 46%; інфраструктура - на 32%.
4984-2-studenti.jpg
ljplus.ru

Кабінет міністрів України затвердив основні параметри державного замовлення на підготовку фахівців у 2012 році. Про це повідомив сьогодні на брифінгу міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

«Сьогодні Кабінет міністрів розглянув доповідь міністра економічного розвитку і торгівлі Петра Порошенка. Після тривалої дискусії і на прохання Мінекономрозвитку затверджено державне замовлення на підготовку фахівців науково-педагогічних та робітничих кадрів на підвищення кваліфікації та перепідготовку», - сказав Табачник.

Він зазначив, що згідно з параметрами держзамовлення на 2012 рік, прийом студентів за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» становить майже 79 тис. осіб, з них 68 тис. осіб - на денну форму навчання; за рівнем «бакалавр» - 127 тис 200 осіб, у тому числі на денну форму навчання - майже 100 тис.

За словами міністра, в порівнянні з минулим роком держзамовлення на бакалаврат збільшено на 26,5%, на денну форму навчання - майже на 22%. Крім того, за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр» держзамовлення складе 44 тис 600 осіб, з них 37 тис - на денну форму навчання. При цьому зменшено прийом до вишів за держзамовленням за такими галузями: економіка підприємництва; менеджмент; міжнародні відносини.

Табачник заробив за рік стільки, скільки простий вчитель не заробить за 300 років

При цьому Табачник повідомив, що істотно збільшується прийом студентів за такими напрямками підготовки: електроніка - майже на 33%; енергетика та енергетичне машинобудування - на 41,5%; радіотехніка, радіоелектронні апарати та зв'язок - на 25%; металургія - більш ніж на 1 , 5%; машинобудування та матеріалообробка - майже на 28%; хімічні технології та інженерія - на 46%; авіаційна й аерокосмічна техніка - майже на 48%; інфраструктура - на 32%.

«Тобто уряд продовжує політику збільшення прийому на технічні спеціальності», - підкреслив Табачник.

Крім того, він повідомив, що уряд збільшує обсяги держінвестицій в освіту. «Якщо говорити про підготовку робітничих кадрів, то - на 15%. Якщо говорити про підготовку фахівців за рівнем бакалавра та магістра, то - на 10%. На підвищення кваліфікації - на 15%», - сказав міністр.

Раніше прем'єр Микола Азаров заявив про готовність Кабміну збільшити держзамовлення на підготовку у вишах фахівців IT.

Читайте також:

Кабмін готовий збільшити держзамовлення на підготовку у вишах IT-фахівців

Парламентська більшість відмовилася підвищувати обсяг держзамовлення у вишах до 75%

Відомство Табачника провалило систему держзамовлення у вишах, - Рахункова палата

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...