Топ Новини

Кабмін схвалив законопроект про доступ до інформації

8 травня 2012 в 05:58
Кабмін у понеділок схвалив законопроект, що регулює питання отримання інформації. Законопроект, окрім іншого, передбачає відповідальність за неопублікування інформації, неправомірне обмеження доступу до неї, незаконну відмову у прийнятті та розгляді звернення громадян.
presid_yanuk_smi31092.jpg
president.gov.ua

Кабінет міністрів України в понеділок схвалив законопроект, що регулює питання отримання інформації: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про інформацію» (у новій редакції) та Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Як повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ, проект закону розроблено з метою приведення деяких законодавчих актів України у відповідність із законами України «Про інформацію» та «Про доступ до публічної інформації».

Документом, зокрема, пропонується внести зміни до кодексу України про адміністративні порушення, Кримінального кодексу України, Цивільного кодексу України, кодексу адміністративного судочинства України та до 53 законів.

Документ пройшов широке громадське обговорення, зокрема під час засідання круглих столів, громадських презентацій, на засіданні колегії та громадської ради Держтелерадіо, підкреслюється у повідомленні.

Законопроект, окрім іншого, передбачає відповідальність за неопублікування інформації, неправомірне обмеження доступу до неї, незаконну відмову в прийнятті та розгляді звернення громадян.

Також документом нормовані питання публікації та надання інформації правоохоронними структурами, зокрема міліцією, прокуратурою, державними органами приватизації тощо.

Законопроектом розширено і перелік випадків, коли журналісти не несуть відповідальності за оприлюднені відомості, в тому числі, якщо вони є дослівним відтворенням публічних виступів і повідомлень суб'єктів владних повноважень, фізичних та юридичних осіб.

Читайте також:

Телеканали стали замовчувати в десять разів більше важливих тем

Серед українських політиків з негативно-іронічною тональністю на ТВ найчастіше згадують Тимошенко

Телеканали збільшили висвітлення подій в Україні з безальтернативної точки зору

Парадокси та реалії національного інформаційного поля

Інформаційне беззаконня, або Чи є право на цензуру?

Кабмін розробить програму протидії тероризму

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...