Івано-Франківськ планують перейменувати в Франківськ

28 грудня 2012 в 17:38
Назви Івано-Франківськ та Івано-Франківська область не відповідають ні нормам української мови, ні традиції назв міст і областей, вважає депутат: «Не називаємо ж ми Хмельницьку область Богдано-Хмельницькою».

Івано-Франківська обласна рада має намір вивчити питання про зміну назв Івано-Франківськ на Франківськ та Івано-Франківська область на Франківська область.

Відповідний запит до керівників Івано-Франківської області та мера Івано-Франківська на сесії облради оприлюднив депутат Степан Волковецький (фракція «Батьківщина»).

«Прошу вашого доручення опрацювати і винести на розгляд сесій міської та обласної рад питання про приведення у відповідність з нормами української мови назв обласного центру - місто Івано-Франківськ та Івано-Франківська область на, відповідно, місто Франківськ та Франківська область», - йдеться в депутатському запиті.

За інформацією Волковецького, ці назви «з абсурдним додатком Івано-в 1962 році були обумовлені бажанням тодішнього режиму відмежуватися від прізвища іспанського диктатора Франко». На його переконання, ці назви є «рудиментом радянської епохи».

Депутат вважає, що назви Івано-Франківськ та Івано-Франківська область «не відповідають ні нормам української мови, ні традицій назв міст і областей».

«Не називаємо ж ми Хмельницьку область Богдано-Хмельницькою», - зауважив Волковецький.

Він також навів приклад, коли на початку 1990-х років за пропозицією тодішнього голови Верховної Ради УРСР Леоніда Кравчука назви міста Ровно і Ровенської область змінили на Рівне та Рівненська область.

Оскільки остаточне рішення про зміну назви населених пунктів приймає Верховна Рада України, Волковецький вважає за доцільне почати відповідні обговорення в міській і обласній радах.

Депутатський запит підтримали 59 депутатів (в облраді 114 депутатів).

Волковецький - народний депутат України першого та другого скликань, очолює Івано-Франківське обласне об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.

Читайте також:

Аеропорт Праги офіційно перейменували на честь Вацлава Гавела

Біг-Бен офіційно перейменовано в «Вежу Єлизавети»


У Росії пропонують перейменувати Північний Льодовитий океан у «Російський»

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...