Іудеї всього світу відзначають Рош А-Шана - Новий рік за єврейським календарем

17 вересня 2012 в 08:19
За іудейською традицією, в єврейський Новий рік, або Рош А-Шана («Голова року»), Бог судить весь світ і визначається дохід кожної людини. Вважається, що в ці дні на небесах вирішується, кому скільки відведено жити, а вплинути на це можуть молитви.
70.jpg
s01101.livejournal.com

У ніч на понеділок, 17 вересня, згідно з єврейським календарем, настав Новий рік. Своє літочислення іудеї ведуть від створення світу, і рік, що настав, став 5773-м. Цей релігійне свято прийнято відзначати протягом двох днів: до вечора 18 вересня.

За іудейською традицією, в єврейський Новий рік, або Рош А-Шана («Голова року»), Бог судить весь світ і визначається дохід кожної людини. Вважається, що в ці дні на небесах вирішується, кому скільки відведено жити, а вплинути на це можуть молитви. Вони присвячені самоаналізу і покаянню: віруючий звітує за свої вчинки, слова і думки.

З Рош А-Шана починали десять молитовних днів каяття, які закінчуються Йом-Кіпуром (Судний день) - найважливішим із свят, коли відпускаються гріхи.

У перший вечір єврейського Нового року прийнято вітати один одного побажанням бути вписаним в «Книгу життя». На святковому столі неодмінно хліб, яблука та мед, який символізує настання солодкого року.

Свято Рош А-Шана (Рош А-Шана) - день Нового Року і початок Судних днів відзначається 1 і 2 числа місяця тішрея.

Згідно з традицією, на початку нового року Всевишній вершить суд над людьми. Тому в перші десять днів місяця тішрей, які називаються Днями трепету, всі віруючі здійснюють покаяння за вчинені гріхи. Під час ранкових зборів у синагозі в ці дні сурмлять у шофар (баранячий ріг), звуки якого повинні пробудити розкаяння в серцях присутніх, читають молитви покаяння і здійснюють обряд Ташла (євр. «кидати») - «струшування» з шат скоєних гріхів у пам'ять про слова, сказані про Всевишнього пророком Міхея: «Він знову змилосердиться над нами, згладить беззаконня наші. Ти кинеш у морську глибочінь усі наші гріхи» (Міхей 7, 19). У ці дні прийнято просити у ближніх прощення за завдані образи і бажати один одному бути записаними Всевишнім у Книгу життя в наступаючому році.

Всі страви вечері Рош А-Шана символізують достаток, що очікують в наступаючому році. На стіл подається риба - символ родючості; голова барана (або риби) - знак першості, успіху і процвітання; овочі і фрукти - в надії на рясний урожай; кругла солодка хала з родзинками - щоб рік приніс здоров'я і достаток; жирне м'ясо і різні делікатеси . На початку трапези всі з'їдають по шматку хали, а потім шматочок яблука, попередньо вмочивши його в мед - щоб рік був «солодким» і щасливим. Під час свята не їдять нічого кислого або гіркого.

Читайте також:

Рабини запропонували українській владі заробляти на хасидах в Умані, а не на Євро

Поліцейські з Ізраїлю допоможуть забезпечити правопорядок в Умані під час паломництва хасидів

За матеріалами:
Теги Соціум
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...