Топ Новини

Історично цінні об'єкти в розкопі на Андріївському узвозі навряд чи будуть знайдені - експерти

2 жовтня 2012 в 09:54
Відомий археолог Гліб Івакін вважає, що сенсацій на розкопках чекати не варто, оскільки культурний шар на території колишньої фабрики «Юність» майже знищений ґрунтовним будівництвом у 70-х роках минулого століття.
andreevskij.jpg
expressiysv.kiev.ua

Культурний шар на території колишньої фабрики «Юність» майже знищений ґрунтовним будівництвом у 70-х роках минулого століття. Цим пояснюється мізерно мала кількість знахідок на місці розкопок. Про це повідомив в інтерв'ю заступник директора Інституту археології Національної академії наук України Гліб Івакін.

«Особливої цінності знайдене археологами поки не має. Фахівці вивчають розкоп на глибині 3,5-4 метрів на різних ділянках території колишньої швейної фабрики. Вже можна констатувати, що культурний шар буквально знівечено під час будівництва бетонних корпусів фабрики в 70-х роках минулого століття. Зараз археологами ведуться камеральні роботи: рідкісні знахідки потрібно вийняти з ґрунту, очистити і укласти в ящики для подальших досліджень, аби розширити відомості вчених про палеорослинність і палеоландшафти цієї ділянки Києва», - розповів Гліб Івакін

Відомий історик Станіслав Цалик також вважає, що сенсацій на розкопках чекати не варто.

«Нинішній Андріївський узвіз століттями був звичайним шляхом, який з'єднував княже місто з ремісничим передмістям. Квартал на схилах почав розвиватися у кінці XVIII століття, коли звели Андріївську церкву. Тоді ж на місці нещодавно знесеної швейної фабрики «Юність» з'явилися перші хати-мазанки, - відзначає києвознавець. - Наступне покоління будівель на цьому розі вулиці пережило кілька реконструкцій, але історичної цінності вони не мали, тому в кінці брєжнєвської епохи городян планово відселили з квартир на Оболонь і звели корпуси швейної фабрики. Археологи зараз на її місці роблять розкоп. Це стандартна норма, але шанси знайти хоч щось цінне - низькі. Більш продуктивними на археологічні знахідки є Контрактова площа, Верхній Вал, сучасна вулиця Сковороди, де традиційно кипіло життя на Подолі».

Як повідомлялося, ділянку колишньої швейної фабрики «Юність» площею більше гектара археологи почали досліджувати ще торік. Групу висококваліфікованих співробітників очолює кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу археології Києва Інституту археології НАН України Аркадій Козловський. Закінчити розкопки планують до кінця жовтня.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...