Топ Новини

Християни святкують Різдво Пресвятої Богородиці

21 вересня 2012 в 09:23
Православні християни і греко-католики 21 вересня святкують Різдво Пресвятої Богородиці, яке також називається Другою Пречистою.
bogorodica.jpg
rusedin.ru

Православні християни і греко-католики відзначають 21 вересня велике свято - Різдво Пресвятої Богородиці. Цей день також здавна вважався на Русі другою зустріччю осені.

Святкуючи Різдво Богородиці, християни підкреслюють, наскільки важлива роль відведена Діві Марії у здійсненні божественного плану порятунку людства.

Перші згадки про святкування Різдва Богородиці належать до другої половини V століття. Приблизно в цей же час свято було включено в церковний календар. Різдво Богородиці є одним з великих свят і відзначається протягом 6 днів.

Цей день відкриває новий церковний рік - вся історія Нового заповіту починається з народження маленької дівчинки, яку назвуть престолом Бога і яка стане тими дверима, через які з'явиться спаситель світу - Христос. Богородиця народилась у немолодого благочестивого подружжя Іоакима і Анни. Іоаким походив з дому царя Давида, Анна - з роду священиків. Племінниця Анни, праведна Єлизавета, була матір'ю Іоанна Хрестителя і двоюрідною сестрою майбутньої Діви Марії.

З усіх описаних подій на святковій іконі відображений саме момент народження Пресвятої Діви. Її мати, праведна Анна, в центрі на високому ложі. Поруч - дружини з дарами, повитуха і служниці, які омивають Богоотроковицю в купелі або вже підносять Її матері. Нерідко зображена і Діва Марія в колисці. Це свято - велика втіха для бездітних пар.

Читайте також:

Гарвардська професорка виявила в Ісуса Христа дружину

У Туреччині знайдено Біблію, якій 1500 років (фото)

Британська бібліотека збирається викласти в інтернет у вільному доступі 250 грецьких рукописів

Google оцифрує Британську бібліотеку

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...