Глава Донецької облради визнав, що кошти на закон про російську мову «не передбачені були в принципі»

16 серпня 2012 в 13:36
Кошти на реалізацію закону про мовну політику не були передбачені в принципі. Місцеві громади повинні будуть шукати їх самостійно. У Донецькому обласному бюджеті великих грошей немає.
fedoruk.jpg
segodnya.ua

Голова Донецької обласної ради Андрій Федорук заявив, поки передчасно говорити про суму коштів, необхіднe для реалізації закону «Про засади державної мовної політики» на території регіону.

Про це він повідомив на прес-конференції після позачергової сесії облради, на якій російській мові був наданий статус регіональної.

«Кошти на реалізацію цього закону не передбачені були в принципі. Тому ми говоримо про те, що сьогодні потрібно знайти додаткові кошти для реалізації цього закону, - сказав Федорук. - У Донецькому обласному бюджеті великих коштів немає, або, принаймні, сьогодні говорити про якісь гроші, які необхідні для реалізації цього закону, передчасно».

У той же час, глава облради відзначив, що в регіоні буде створено робочу групу, яка займеться розглядом фінансової складової для реалізації прийнятого сьогодні рішення з мовного питання.

«Я хочу ще раз зазначити, що на території Донецької області у нас функціонувала поряд з українською і російська мова, тому суттєвих змін у нас не відбудеться. Але буде створена робоча група, на підставі спільного розпорядження голів обласної ради та обласної держадміністрації, яка і визначить, які необхідно кроки зробити, у тому числі яку необхідно закласти фінансову базу для того, щоб цей закон був повною мірою реалізований на території Донецької області» , - пояснив Федорук.

Він не зміг конкретизувати, на що саме підуть кошти при реалізації цього закону і скільки буде регіональних мов у Донецькій області. За словами Федорука, на обласному рівні буде тільки одна регіональна мова - російська, а на місцях громади ще повинні визначитися і самі знайти кошти, зі своїх місцевих бюджетів на реалізацію мовного питання.

Як повідомлялося, у четвер, 16 серпня, позачергова сесія Донецької облради надала російській мові статус регіональної. Раніше статус регіональної російська мова отримала в Одесі та Одеській області, а також у Криму, Севастополі та Запорізькій області.

Читайте також:

Російська мова отримала статус регіональної в Запорізькій області

Уболівальники під час матчу Україна-Чехія розгорнули гігантський банер «За мову до кінця» (фото, відео)

У вересні Луганськ надасть російській мові статус регіональної

Російську мову оголосили регіональною в Донецькій області

 

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...