Гімн з фільму "Борат" спровокував міжнародний скандал між Казахстаном і Кувейтом

26 березня 2012 в 09:49
Федерація стендової стрільби Казахстану направить протест організаторам церемонії нагородження чемпіонату світу зі стрільби в Кувейті, з провини яких замість їхнього гімну прозвучала пісня зі скандального фільму. Як виявилося, казахські спортсмени привезли на змагання гімн у трьох форматах в електронному варіанті, але організатори запевнили, що гімн Казахстану у них є.
borat 1.jpg
kursiv.kz

Федерація стендової стрільби Казахстану направить протест організаторам церемонії нагородження переможців чемпіонату світу зі стрільби у Кувейті, з провини яких під час вручення нагороди казахстанській спортсменці Марії Дмитрієнко замість гімну республіки прозвучала пісня зі скандально відомого фільму "Культурне пізнання Америки на благо славного народу Казахстану".

«Після приїзду наших спортсменів (з Кувейту) буде письмовий протест від федерації. Від нас (держагентство Казахстану з фізичної культури і спорту) нота протесту пішла вже. Спортсмени приїжджають сьогодні-завтра, ми їх запрошуємо в Астану, і будемо з'ясовувати повністю все», - сказав у понеділок прес-секретар дирекції штатних національних команд та спортивного резерву держагентства Казахстану з фізичної культури і спорту Ардак Тогумов.

У Кувейті на спортивних змаганнях замість гімну Казахстану пролунав «гімн» з фільму «Борат» (відео)

«При нагородженні організатори запевнили нашу делегацію, що у них є гімн Казахстану, хоча у наших спортсменів і тренерів був гімн у трьох форматах в електронному варіанті. Організатори сказали ж, що гімн Казахстану у них є», - повідомив він.

При цьому Тогумов зауважив, що аналогічна ситуація «там також була з гімном Сербії, теж наплутали». «Потім вони вибачилися і на другий день провели церемонію нагородження повторно», - зазначив він.

Прес-секретар зазначив, що держагентство з фізкультури та спорту робить все можливе, щоб подібні інциденти не відбувалися.

"Ми після азіатських ігор, після інцидентів з прапором, коли його кидали у пориві радості тощо, регулярно проводимо лекції, збори. У кожній штатній команді начальник команди проводить відповідні бесіди, пояснюємо держсимволи, закони. Напередодні олімпійських ігор в Лондоні плануємо провести грандіозну акцію в Астані ось саме на цю тематику, саме щодо держсимволів", - прокоментував він.

Як відомо, під час церемонії нагородження казахстанської спортсменки Дмитрієнко, яка виграла на чемпіонаті світу у Кувейті, прозвучала пісня з фільму "Культурне пізнання Америки, для користі великого народу Казахстану".

Фільм британського коміка Саші Барона Коена "Культурне пізнання Америки на благо славного народу Казахстану" був знятий кілька років тому. В ньому автор, використовуючи образ вигаданого казахстанського журналіста Бората Сагдієва, у неприємних ракурсах і оцінках розповів про республіку, в якій ніколи не був.

Читайте також:

Росія і Казахстан створять «мусульманський Facebook»

Українці бідніші за росіян, казахів і азербайджанців

На відкритті нової будівлі посольства США у Києві пролунав гімн у виконанні Вітні Х'юстон

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...