Топ Новини

Європейці вийшли на масові протести проти антикризових заходів своїх урядів

1 березня 2012 в 09:14
Маніфестації робітників у кризовій Європі давно стали буденним явищем, але вперше протести пройшли одночасно по всьому континенту.
o_602403.jpg
vesti.ru

В Європі сотні тисяч людей протестують проти антикризових заходів. Загальна акція профспілок охопила десяток країн - Францію Іспанію, Бельгію. На тлі масових мітингів у четвер, 1 березня, починає роботу саміт ЄС з економічних питань.

Маніфестації робітників у кризовій Європі давно стали буденним явищем, але вперше протести пройшли одночасно по всьому континенту: профспілкові організації з Греції, Франції, Бельгії, Іспанії та Португалії узгоджено вивели на вулиці десятки тисяч людей. Метою демонстрантів стали будівлі національних банків, біржі та представництва Євросоюзу.

Загальноєвропейська акція протесту проходить під гаслом "З нас годі!". Профспілки вважають, що європейські політики більше зайняті порятунком банків, ніж власних громадян. І наводять статистику: вже 115 мільйонів осіб у Європейському Союзі знаходяться на межі бідності. У всьому винні, на думку протестуючих, бездумні заходи економії.

Присутні побоюються, що грецький сценарій може повторитися у будь-якій європейській країні. За чотири роки рецесії безробіття у Греції зросло удвічі, настільки ж збільшився рівень самогубств. Через постійні антикризові зниження пенсій і зарплат бюджетникам не вистачає коштів навіть на їжу та медикаменти. Програми економії зараз діють майже у всіх країнах Євросоюзу, і сильніше за інших цю економію відчувають незабезпечені верстви населення.

Але найбільш невтішна статистика - серед нового покоління європейців. У деяких країнах - наприклад, в Іспанії - безробіття серед молоді вже перевищує 50 відсотків. У Барселоні демонстрація школярів і студентів ледь не переросла в заворушення: поліції довелося застосувати силу.

Акції протесту пройшли напередодні чергового євросаміту: лідери єдиної Європи у Брюсселі сьогодні говоритимуть про перспективи зростання економік. В останній момент стало відомо, що країни єврозони не встигли домовитися щодо одного з ключових питань: розширення європейського стабфонду. А масштаби кризи швидше за все доведеться переоцінити.

«Єврокомісія виділила країни, чиї фінанси потребують додаткового аналізу: це Бельгія, Іспанія, Франція, Італія, Кіпр, Словенія і Фінляндія. Ми в Єврогрупою будемо пильно вивчати звіти стосовно цих країн на засіданні 11 і 12-го березня», - говорить голова Єврогрупи Жан-Клод Юнкер.

Але головний сюрприз учасникам саміту піднесла Ірландія: у Дубліні заявили, що узгоджені на минулих зустрічах нові правила європейського економічного регулювання, які з такими складнощами останні місяці просували Париж і Берлін, будуть винесені на всенародний референдум. Це означає, що під новим фіскальним пактом, який і без того не має одностайної підтримки серед членів ЄС, може стати на одним підпис менше.

Читайте також:

Азаров не хоче виводити Україну з кризи «стандартним» способом

Більше мільйона іспанців вийшли на мітинги проти трудової реформи

Парламент Німеччини схвалив другий пакет допомоги Греції

Грецький парламент прийняв закон про списання 107 млрд євро боргу країни


Рада ЄС схвалила другий антикризовий пакет заходів для країн Єврозони

Європа зробила перший крок до рецесії

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...