Топ Новини

Європейський суд вимагає від України припинити катувати людей під вартою

25 травня 2012 в 17:38
Європейський суд зобов'язав Україну терміново викоренити практику катувань людей під вартою. В ЄСПЛ заявили, що вже неодноразово закликали зробити це, але проблема досі залишається на національному рівні.
strasburg.jpg
urhelp.com.ua

Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну терміново реформувати правову систему, щоб забезпечити викорінення практики катувань осіб, які утримуються під вартою. Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, про це йдеться в рішенні Європейського суду з прав людини від 15 травня 2012 року в справі «Каверзін проти України», яке отримало Міністерство юстиції України.

У цій справі Європейський суд констатував порушення статті 3 («Заборона катування») Конвенції про захист прав людини та основних свобод у зв'язку з тортурами заявника співробітниками міліції, неефективним розслідуванням його відповідних скарг, ненадання йому адекватної медичної допомоги та застосування до нього наручників у Дніпропетровській виправній колонії № 89, повідомили в прес-службі Мін'юсту.

При цьому Європейський суд зазначив, що неодноразово визнавав наявність порушень статті 3 конвенції у справах проти України в зв'язку з жорстоким поводженням з особами, які утримуються під вартою, з боку працівників міліції та відсутністю ефективного розслідування відповідних скарг. У Євросуді вважають, що це свідчить про існування на національному рівні системної проблеми.

Європейський суд зобов'язав державу терміново реформувати правову систему, щоб забезпечити викорінення практики катувань людей під вартою, та забезпечити проведення ефективного розслідування у кожній конкретній справі. ЄСПЛ також ухвалив усунути на національному рівні цю проблему.

Читайте також:

Мін'юст найняв проти Тимошенко американських юристів, які захищали Солженіцина


У Європарламенті бачать вирішення «невеликої трагедії з Тимошенко» в Європейському суді


Європейський суд зайнявся перевіркою умов утримання та лікування Тимошенко в тюрмі

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...