Топ Новини

Єврокомісія нагадала про обіцянку української влади не проводити перевірки ЗМІ перед виборами

17 липня 2012 в 12:19
У Європейській комісії вважають важливими аспекти, пов'язані зі свободою слова, в діалозі з Україною. Податкові перевірки необхідно проводити з особливою обережністю, особливо в передвиборчий період.
smi-media_345_znua.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Європейська комісія у зв'язку з ситуацією навколо українського телеканалу ТВі, не коментуючи безпосередньо хід розслідування, звертає увагу влади на прийняте рішення не проводити перевірки ЗМІ у передвиборчий період.

Така позиція ЄК щодо ситуації, що склалася навколо ТВі, була озвучена у вівторок, 17 липня, в Брюсселі агентству «Інтерфакс-Україна».

«Хоча ми і не можемо коментувати по суті кримінальне розслідування, ми вважаємо, що такого роду податкові перевірки необхідно проводити з особливою обережністю, особливо в передвиборчий період», - зазначили в Єврокомісії.

У зв'язку з цим Брюссель нагадав про рішення Верховної Ради України, прийняте у лютому поточного року, рекомендувати урядовим інституціям, таким, як Державна податкова служба (ДПС), Рада Національного радіо і телебачення, не перевіряти засоби масової інформації в передвиборчий період.

- Проти гендиректора телеканалу ТВi порушено кримінальну справу

У Європейській комісії також обізнані про те, що після таких рекомендацій у березні 2012 року ДПС прийняла рішення не включати ЗМІ до порядку денного податкових перевірок у другому кварталі поточного року (що було продовжено іншим рішенням, прийнятим у червні, до третього кварталу).

«Європейська комісія звертає особливу увагу на аспекти, пов'язані зі свободою засобів масової інформації та плюралізму ЗМІ у нашому політичному діалозі з Україною. Це питання також відзначалося у спільній декларації, прийнятій за підсумками останнього саміту Україна - ЄС, який пройшов в Києві 19 грудня минулого року», - підкреслюють в ЄК.

Нагадаємо, що Податкова міліція порушила кримінальну справу щодо гендиректора телеканалу ТВі Миколи Княжицького за ухилення від сплати податків на суму 6 млн грн. Сам директор телеканалу розцінює цю ситуацію як «безпардонний і нахабний тиск на свободу слова».

Читайте також:

Керівництво ТВі попросило у МВС захисту від пресингу податківців

Брюссель відзначає погіршення бізнес-клімату в Україні в 2011 році

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...