Топ Новини

Єврокомісія має намір зробити шенгенський механізм більш ефективним і прозорим

12 вересня 2011 в 14:44
Європейська комісія прагне здійснити одне з головних досягнень ЄС - шенгенську систему більш ефективною, заявив у понеділок на брифінгу у Брюсселі офіційний представник Єврокомісії Мікеле Черконе.
Zagranpassport_visa_viza_shengen.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Він відмовився коментувати висловлювання німецького міністра внутрішніх справ про те, що питання про прикордонний контроль у Шенгенській зоні входить до суверенітету держав-членів Шенгену. Голова німецького відомства заявив це у зв'язку з очікуваною у найближчу п'ятницю пропозицією Єврокомісії щодо вдосконалення Шенгенського кодексу.

У зв'язку з цим М.Черконе послався на позицію члена Європейської комісії з питань внутрішніх справ Сесілії Мальмстрем.

"Ми маємо спільну систему, яка гарантує вільне переміщення та відсутність прикордонного контролю всередині Шенгенського простору. Це одне з ключових досягнень Європейського союзу", - сказав представник Єврокомісії.

За його словами, нині існує міжурядова система прийняття та виконання рішень щодо застосування шенгенських принципів, яка "показала свою неефективність".

"Ми потребуємо Шенгенської системи, яка ґрунтується на єдиному механізмі Шенгенського простору, щоб мати упевненість, що система буде більш ефективною, більш прозорою та більш надійною", - пояснив М.Черконе.

Головним моментом в очікуваній пропозиції Єврокомісії має стати новий порядок прийняття рішення про введення тимчасового прикордонного контролю на обмеженій території простору. За новими правилами, таке рішення має бути колегіальним і не може бути прийнято окремою державою-членом ЄС. Питання про зміни шенгенських правил постало після масового напливу мігрантів на південь Італії і Франції у результаті "арабських революцій".

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...