Єпископи УГКЦ просять Януковича захистити українську мову, повернути емігрантів і відпустити несправедливо засуджених

Поділитися
Єпископи Української греко-католицької церкви у листі до Президента України Віктора Януковича висловили стурбованість мовною політикою держави, еміграційними процесами, а також станом правосуддя в Україні. Про це повідомила прес-служба УГКЦ.

Своє звернення представники церкви написали під час цьогорічного засідання синоду єпископів УГКЦ, який тривав 5-11 вересня у Бразилії.

«Викликає нашу стурбованість те, що на порозі майбутніх парламентських виборів в Україні деякими політиками та політичними угрупованнями знову ставиться розмінною монетою питання української мови. Нас хвилюють рівно ж повідомлення про закриття україномовних шкіл в деяких регіонах нашої Батьківщини. Ми переконані, що ця вкрай недалекоглядна і безвідповідальна політика не служить утвердженню української державності», − ідеться у зверненні.

У листі також висвітлене питання української еміграції. Єпископи УГКЦ зазначають, що «українська меншина є дієвим амбасадором української держави та наших національних інтересів у контактах з офіційними чинниками» тих країн, у яких вони проживають. Також констатують, що «впродовж 20-х років української незалежності ми стали свідками масової еміграції з України мільйонів осіб, які змушені були покидати свою рідну землю, щоб запевнити виживання своїм дітям і родинам».

«Чому наша українська держава мовчки спостерігає, як її покидають висококваліфіковані працівники: вчителі, медики та інженери? Невже вони нам не потрібні вдома?» − запитують автори документа.

«Вважаємо, що держава повинна якнайшвидше створити ефективний виконавчий орган, який буде здійснювати державну політику стосовно наших емігрантів та захищатиме їхні права в кожному куточку світу, як у східній, так і західній діаспорі. Не менш важливим є створення нових робочих місць в Україні та здійснення заходів щодо повернення наших співвітчизників на рідну землю».

Ще одним питанням, висвітленим у листі, є стан правосуддя в Україні.

«Аналітики всередині країни та за кордоном дедалі частіше звертають увагу на вибіркове застосування закону, що дає їм підстави говорити про політичні переслідування опонентів. Дехто говорить навіть про «спотворене правосуддя». За таких обставин справді важко розраховувати на неупередженість та повну об’єктивність судової системи, а вкрай низька довіра до неї серед населення є найпереконливішим доказом того, що в цій ділянці нашого життя необхідні радикальні і ґрунтовні переміни», − констатують члени Синоду Єпископів УГКЦ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі