Топ Новини

«Електронний вступ» до вузів не зможе забезпечити прозору вступну кампанію

5 липня 2011 в 10:54
Спростити процедуру подання документів до приймальних комісій в цьому році має система «Електронний вступ-2011»: абітурієнт подає документи через сайт «Єдине освітнє вікно», а система сама вираховує середній бал атестата і складає рейтинг абітурієнтів.
priyom_dokumentov.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Однак, хоча міністр освіти і науки нещодавно радив вступникам не поспішати з поданням документів і робити це через Інтернет, незалежні експерти дають протилежну пораду: подавати документи або тільки в паперовому, або і в електронному, і в паперовому вигляді.

Перший директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Лілія Гриневич вважає, що система недостатньо захищена від фальсифікацій: «Торік у відкритій системі «Конкурс» були випадки реєстрації неправильних даних. І відповідальність за умисні «помилки» досі не визначена. А нова система «Електронний вступ» узагалі не захищена ні інформаційно, ні технічно. Це означає, що вона не зможе забезпечити прозору вступну кампанію».

Крім того, не всі абітурієнти зможуть скористатися системою: частина з них просто не вміє користуватися Інтернетом, до того ж, у сільській місцевості доступ до всесвітньої мережі обмежений.

Також варто зазначити, що наприкінці травня система ще не була апробована у масштабах країни, а за два тижні до початку вступної кампанії лише кожен десятий український ВНЗ був підключений до неї. Втім, 1 липня головний спеціаліст відділу моніторингу вищої освіти Департаменту вищої освіти Міністерства освіти, науки, молоді та спорту Алла Рибалко відзвітувала, що до системи «Електронний вступ» підключено майже 90% ВНЗ ІІІ—ІV рівня акредитації.

Член комітету Верховної Ради з питань освіти та науки Леся Оробець зазначила, що «Електронний вступ» не прописаний на законодавчому рівні: «Понад те, документи, внесені в електронному вигляді, не є юридичним документом. З ними не подаси апеляції, не підеш до суду, якщо вас з якоїсь причини просто викинуть зі списку абітурієнтів».

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Аліни Бажал «Стрибки через яму». 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...