Експерти з'ясували, хто виживає в авіакатастрофах, шляхом падіння Boeing-727 в пустелі (ВІДЕО)

Поділитися
Дослідники провели експеримент, в ході якого мали намір розбити лайнер в пустелі, аби дізнатися, що відбувається з пасажирами під час авіакатастрофи. У ході дослідження було встановлено, що у пасажирів, що сидять в кінці літака, більше шансів вижити при падінні літака.

З усіх пасажирів літака максимальні шанси вижити під час катастрофи є у тих, хто сидить в хвості лайнера. Такий висновок був зроблений за підсумками унікального експерименту, в ході якого пасажирський лайнер спеціально розбили в пустелі, щоб подивитися, що відбувається з літаком і людьми на борту під час аварії.

Випробування проходило в пустелі Сонора на американо-мексиканському кордоні. Туди Boeing 727 прибув під керуванням пілота, який неподалік від передбачуваного місця катастрофи вистрибнув з літака з парашутом. Далі лайнером керували дистанційно з борту літака супроводу.

«Провівши» Boeing практично до землі, його відпустили у вільний політ, в результаті якого літак врізався в землю на швидкості 225 км / год, яка відповідає не повноцінному краху, при якому шансів вижити, як правило, немає ні в кого, а жорсткій посадці.

Експеримент, що обійшовся організаторам у півтора мільйона доларів, був проведений ще в квітні цього року. Перед виходом телепрограми про нього, стали відомі висновки фахівців з авіаційної безпеки.


По-перше, в ході експерименту було встановлено, що літак при зіткненні з поверхнею основний удар приймає на ніс. Так що до більшого ризику схильні пасажири бізнес-класу, чиї місця розташовуються відразу за кабіною, і, відповідно, пілоти. А ось пасажири економічного класу, що сидять на останніх рядах, цілком можуть вижити під час екстреної посадки. Щоправда, за умови, що дотримані вимоги техніки безпеки.

При проведенні експерименту у хвості літака посадили три манекена з тих, що використовуються для краш-тестів автомобілів. Один з них «пристебнувся» ременем, як того вимагають правила, і зайняв безпечну позицію: тулуб нахилений вперед, голова впирається в спинку переднього крісла. Другий манекен обмежився тільки ременем і залишився сидіти з прямою спиною. Третій знехтував усіма рекомендаціями. У результаті виявилося, що перший «пасажир» під час жорсткої посадки майже не постраждав. Другий теж вижив, але отримав серйозну травму голови. Третій же помер на місці.

«Ми хотіли подивитися, що в момент катастрофи відбувається з літаком, яких навантажень зазнає людське тіло, а також спробувати зрозуміти, як зробити лайнери більш безпечними», - сказав представник каналу Channel 4, за сприяння якого проходив експеримент.

Тепер експерти, що брали участь в тестовій катастрофі Boeing, радять: якщо комфорт під час авіаперельоту не є пріоритетом, то краще купувати квитки в економ-клас і сідати у хвостовій частині лайнера, за кілька рядів до запасного виходу. Нагадаємо, що четверо пасажирів, які вижили під час катастрофи Ан-27 на Камчатці, сиділи саме у хвості літака. !zn

Читайте також:

У США літак розбився на очах у тисяч глядачів авіашоу, загинув пілот (ВІДЕО)

Під час аварійної посадки літака з парашутистами під Києвом загинуло п'ятеро людей (фото)

Опубліковано ВІДЕО останніх хвилин польоту російського Superjet-100в Індонезії

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі