Топ Новини

Екс-глава Держкультурспадщини всю провину за скандальні забудови в Києві звернув на архітектора

21 липня 2011 в 14:27
Поки створювалася Державна служба охорони національної культурної спадщини при Міністерстві культури, прерогатива з погодження була в заступників міністра культури - аж до 2005 року.
cult_dom_architek_architect)=_DSC2199_650-430_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив колишній глава Державної служби охорони національної культурної спадщини при Міністерстві культури Микола Кучерук.

Більш того, за його словами, механізм погоджень будь-якого об'єкта був досить складним: спочатку земельну ділянку (через Київраду), потім проектування будівлі та погодження проекту різними службами (у тому числі Держкультурспадщини), Містобудівна рада, і вже тільки ДАБК видавала дозвіл на будівництво. Всього потрібно було пройти близько 120 інстанцій. Але починалося все в кабінеті головного архітектора.

«Звідти починається весь процес. Питання виділення земельної ділянки йде через раду, і Київзем з подачі головного архітектора. Тому побутує думка, що узгодження - найголовніше! А професійна етика архітектора як же? Чому ніхто не говорить про авторську етику? Хто повинен був професійно побачити, як в результаті впишеться в панораму Лаври та ж свічка Куровського? Я чи її автор»? - підкреслив Н. Кучерук.

«До речі, я не погоджував проект цього хмарочоса, - додав екс-глава Держкультурспадщини. - Він був погоджений у 2003 році листом міністерства культури. І взагалі я не можу знайти по ньому початковий проект. Чомусь переконаний, що він був нижче ... До речі, я одного разу натрапив на таку схему: на титульному аркуші погодження служби, а проект підшитий інший. Так теж деякі люди виходили із ситуацій ... Але повертаючись до етики, якщо архітектор проектує об'єкт, то він, як автор, в першу чергу несе відповідальність за те, як його об'єкт буде впливати на навколишній ландшафт».

Р. Кучерук запевнив, що в Києві є багато архітекторів, які відмовляються від скандальних проектів. «На жаль, головний архітектор Бабушкін не відмовлявся», - додав він.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Інни Ведерникової «Дорога моя столиця ... - 2».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...