Топ Новини

Дітей у міліції допитують так само, як злочинців-рецидивістів, - дитячий омбудсмен

25 травня 2012 в 13:11
Уповноважений президента України з прав дитини наполягає, що затримання дитини має відбуватися без будь-якого насильства та з жорсткою відповідальністю за це посадових осіб, які його здійснюють.

Правоохоронні органи часто ставляться до малолітніх правопорушників так само, як до дорослих рецидивістів, тому в Україні розробляється ціла низка змін до законодавства щодо затримання і допиту дітей, а також щодо проведення слідства. Про це виданню ZN.UA розповів уповноважений президента України з прав дитини Юрій Павленко.

Зокрема, за словами Павленка, затримання дитини має відбуватися без будь-якого насильства та з жорсткою відповідальністю за це посадових осіб, які його здійснюють. «Затримання дитини має розглядатися як НП, про яку доповідають на вищий рівень, і хід дій контролюється, щоб запобігти побиттю, будь-яким порушенням прав дитини, включаючи й можливість навісити на неї інші злочини, як, на жаль, це сьогодні трапляється», - заявив він.

«Далі — місце допиту дитини. У проекті закону сьогодні є так звані зелені кімнати в райміськвідділі міліції, максимально наближені до умов життя дитини. При допиті обов’язково повинні бути присутні батьки, усе має фіксуватися. Процес допиту дитини не повинен бути таким самим, як злочинця-рецидивіста чи вбивці. Сьогодні, на жаль, часто відбувається саме так», - додав Павленко.

«Але найгірше, що й дитину — жертву злочину допитують точнісінько так само. Новим законодавством це вже виправлено: КПК передбачає, що не потрібно дитину викликати до суду давати показання. Досить це записати й продемонструвати в суді, щоб дитина не зустрічалася там зі своїм ґвалтівником. Заборонено очну ставку з участю неповнолітнього», - зазначив уповноважений президента з прав дитини.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Алли Котляр «Ювенальна юстиція: нечіткі визначення призводять до міфів».

Читайте також:

В минулому році неповнолітніми було скоєно 18 тисяч злочинів

В Україні з'явиться міліція для дітей

В Україні 8,08 млн дітей, з них - 98 тис. сиріт

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...