Топ Новини

Чотири райони Луганської області залишаться без російської мови

10 вересня 2012 в 08:43
Менше 10% жителів чотирьох районів Луганської області вважають російську мову рідною. Тому в цих районах офіційна двомовність вводитися не буде. На решті території області російська мова вже отримала або незабаром отримає новий статус.
yazik_doneck.jpg
novosti.dn.ua

У чотирьох районах Луганської області (Білокуракинському, Марківському, Новопсковському, Сватівському) російській мові не будуть надавати статус регіональної.

За даними Луганської обласної ради, рішення про заходи щодо реалізації закону «Про засади державної мовної політики» в даних районах не буде прийнято, оскільки російську мову вважають рідною менше 10% жителів.

За даними відомства, рішення про заходи щодо реалізації мовного закону прийняті в 12 з 14 міст обласного підпорядкування, а також у 9 з 17 районів Луганської області. Депутати Сєверодонецької і Алчевської міських рад, а також Станично-Луганської та Троїцької районних планують прийняти рішення щодо нього на найближчих пленарних сесіях.

Як відомо, 8 серпня Віктор Янукович підписав закон про основи державної мовної політики, що вводить офіційну двомовність в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

Після цього статус регіональної російській мові надали Одеса, Севастополь, Харків, Миколаїв, Херсон, Запоріжжя, Луганськ, а також Одеська, Донецька, Запорізька, Херсонська, Миколаївська, Луганська, Дніпропетровська та Харківська області.

Читайте також:

Навіть донецька соціологія не виявила підтримки українцями закону про мови

Львівська міськрада оскаржить мовний закон у Конституційному суді

На Закарпатті чиновник-регіонал відмовив угорській мові в регіональному статусі: повноважень немає

У новому варіанті мовного закону немає регіональних мов

 

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...