Топ Новини

Чорнобильський проект, на який Європа дає 4,2 млн євро, під загрозою зриву

30 листопада 2012 в 13:15
З вини української сторони унікальний проект з ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС призупинився і може бути взагалі закритий.
medicina_bolnica_opasno_radiaciya_.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Масштабний чорнобильський проект, на який Європейська комісія виділяє 4,2 млн євро, може опинитися під загрозою зриву.

Проект зі створення «дієвої системи життєзабезпечення населення в умовах радіаційного впливу» був ініційований відомим вченим у галузі радіаційної медицини Юрієм Бандажевським.

Однак зараз в Україні його намагаються усунути від супроводу проекту, пише ZN.UA.

Замість професора зі світовим ім'ям, який спостерігає за реалізацією програми, зокрема за використанням фінансових коштів, хочуть зробити «свою» людину при Державному агентстві України з управління зоною відчуження (яке є бенефіціаром проекту).

Зараз наближаються терміни проведення тендеру, за результатами якого стане відомий переможець на супровід проекту. І представники Єврокомісії та Європарламенту не зможуть не звернути уваги на спробу протегування власних інтересів, що неприпустимо з точки зору тендерних правил.

Цікава й така особливість проекту: сервісна частина проходить без тендеру. За інформацією ZN.UA, Євросоюз на прохання бенефіціара виділяє на цю частину проекту гроші безпосередньо. Крім медико-профілактичної частини, більше двох мільйонів євро передбачається витратити на спалювання радіоактивної деревини та будівництво теплиці для вирощування овочів.

Нагадаємо, раніше програма вже отримала підтримку Європарламенту і Єврокомісії, але була припинена з вини української сторони.

Проект передбачається впровадити в Іванківському районі Київської області, який межує з 30-кілометровою зоною відчуження і є найбільш забрудненим радіонуклідами цезію-137 та стронцію-90.

Загальна вартість проекту 4,2 млн. євро (з реалізацією протягом трьох років). З цієї суми на медико-профілактичну програму по Іванківському районі припадає 2 млн. євро.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Лідії Суржик «Операція И».

Читайте також:

Радіаційний ГУЛАГ у центрі Європи, або Чорнобильська одіссея професора Бандажевського

Центр у Пущі-Водиці, який мав намір допомагати чорнобильцям, раптово виселили

Новий «Чорнобиль» - у небезпечній близькості від Києва

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...