Член групи «орли Кравченка»: Гонгадзе вбивали люди СБУ

23 серпня 2011 в 05:52
Замовників вбивства Георгія Гонгадзе слід шукати в спецслужбах, а колишнього начальника Департаменту кримінального розшуку МВС України генерал-лейтенанта міліції Олексія Пукача ще в 1982 році завербовано КДБ УРСР під прізвиськом «Солдатов».
gongadze_znua.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це Генпрокуратуру інформував колишній співробітник особливо секретного спецпідрозділу МВС,відомого під назвою «орли Кравченка» полковник міліції Олексій Т. Сьогодні він перебуваєпід слідством (і під арештом в Лук'янівському СІЗО) віншій кримінальній справі, якуслухає Голосіївськийрайсуд Києва.

Т направив до ГПУ кілька офіційних листів із викладенням своєї версії вбивства Гонгадзе, наполягаючи на допиті як свідка. Не дочекавшись відповіді з ГПУ, він через свогоадвоката Олега Мусієнка звернувся до газети «Сегодня».

«Воно дозволило вийти на конкретних замовників вбивства Гонгадзе в спецслужбі,отримавши документальні та аудіодокази. Ці дані лягли в «папку Кравченко», з якою він збирався прибути на допит доГПУ, куди його публічно викликав тодішній генпрокурор Святослав Піскун. Проте, як відомо,не дійшов - вранці 4 березня 2005 року його знайшли мертвим, констатувавши смерть від двох вогнепальних поранень як суїцид»,-розповів Т. За словами адвоката, його підзахисний має поруч іншісерйознідокази, які могли б допомогти у встановленні істини всправі Гонгадзе , і вони, ці докази,місятьтяв надійному місці внадійних людей.

«Я не беруся судити однозначно, чи все зі сказаного моїм підзахисним на 100% відповідає дійсності. Але той факт, що ця інформація підлягає перевірці, беззаперечний. Однак ГПУ робить вигляд, що нічого не відбувається», - сказав адвокат.

Полковник брав участь у розслідуванні вбивства Гонгадзе, якесамостійно проводив керівник МВС Кравченко.

Т. розповів, що, як повідомив полковнику сам Юрій Кравченко, на однійіз робочих нарад у президента Леонід Кучма в дуже різкій формі заявив міністру й Володимиру Литвину, що йому стало відомо про публікації, що готують,про його, Кучми, дискредитацію.

Мовляв, у газетах та нзці інтернет-видань з'являться матеріали про те, що він, Кучма, зловживає алкоголем, і на цьому грунті вдома в нього виникають сімейні скандали. Кравченко спробував заспокоїти президента, що не варто звертати уваги на такі випади.

Але Кучма в різкій формі відповів, що йому навіть передали список із прізвищами авторів цих публікацій, і він би не реагував, якби не йшлося про честь і гідність його родини.

На доказ своєї інформованості Кучма витягнув з папки аркуш паперу з прізвищами журналістів та став зачитувати їх вголос.

Більшість прізвищ були слов'янськими, але коли Кучма дійшов до прізвища Гонгадзе, то ніби запнувся на ній.

І промовив слова, які потім неодноразово цитували на плівках Мельниченка: «Ось, бл..., цей грузин...».

За словами Т., цю фразу, вихоплену з контексту, потім скомпонував зі словами «вбити», «вивезти» і змонтував Мельниченко таким чином, щоб склалося враження, ніби все це відбувалося одномоментно.

Інформацію проматеріали, що дискредитують Кучму, президенту, на думку покійного глави МВС, міг спеціально направити якийсь авторитетний чоловік серед колишніх або чинних співробітників СБУ - щоб «завести» президента, а вже після цього Мельниченко виконав другу частину спецоперації – записавза допомогою стаціонарної системи,що залишилася ще після Щербицького, розмову Кучми.

Раніше DT.UA повідомляло, що екс-глава СБУ Євген Марчук сумнівається в тому, що слідство може пред'явити йому обвинувачення в справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Є. Марчук з 1963 року працював у КДБ СРСР.

У 1991-1994 - голова Служби безпеки України, потім - віце-прем'єр, перший віце-прем'єр, а в 1995-1996 - прем'єр-міністр України. У 1999 році балотувався в президенти України, однак у час між першим і другим туром його призначено секретарем РНБО. З червня 2003 року до вересня 2004 року - міністр оборони.

Георгія Гонгадзе убито 17 вересня 2000 року.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...