Бундесверу дозволили застосовувати зброю всередині Німеччини

17 серпня 2012 в 13:15
Конституційний суд ФРН дозволив бундесверу застосовувати зброю всередині країни у разі НП катастрофічного масштабу. Армія, однак, не може використовувати зброю для усунення загроз, що виходять з натовпу демонстрантів.
bundeswehr.jpg
topwar.ru

Федеральний конституційний суд Німеччини дозволив збройним силам ФРН - бундесверу у виняткових випадках застосовувати бойову зброю для усунення загроз всередині країни. В той же час в постанові суду, оприлюдненій у п'ятницю, 17 серпня, підкреслюється, що застосування зброї можливе лише при жорсткому дотриманні діючих норм у випадку «надзвичайних ситуацій катастрофічного масштабу».

У документі, зокрема, зазначено, що бундесвер не вправі застосовувати зброю для усунення «загроз, що виходять з натовпу демонстрантів». У будь-якому разі застосування солдатами бойової зброї на території ФРН можливе лише як крайній засіб, відповідне рішення повинно в терміновому порядку прийматися федеральним урядом і не може бути делеговане міністерству оборони, говориться в постанові.

Постанову було прийнято на пленарному засіданні Федерального конституційного суду за участю членів обох сенатів. Тим самим суд у Карлсруе скорегував рішення, прийняте в 2006 році суддями першого сенату, які принципово виключили застосування бундесвером «специфічної бойової зброї» всередині Німеччини.

Однак застосування зброї для поразки пасажирських літаків, захоплених терористами з метою здійснення теракту, залишається під забороною. Бундесверу наказано лише примушувати такі літаки до посадки за допомогою попереджувальних пострілів або винищувачів-перехоплювачів.

Читайте також:

У Німеччині армія стає добровільною

Німеччина запропонувала Україні купити військові кораблі, виведені зі складу німецького флоту

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...