Британським адвокатам дозволили зняти перуки і мантії

22 листопада 2011 в 09:12
Верховний суд Сполученого королівства дозволив адвокатам відмовитися від носіння перук і мантій під час судових засідань.

Як заявив у понеділок голова вищої судової інстанції Великобританії лорд Ніколас Філіпс, відтепер юристи можуть "обходитися без будь-яких або всіх елементів традиційного судового вбрання".

Нове розпорядження стосується адвокатів, що виступають на засіданнях як Верховного суду, так і судового комітету Таємної ради країни /вищий апеляційний орган деяких країн британської Співдружності, який розглядає питання морського і релігійного права/. При цьому судді у цих установах традиційно носять звичайні ділові костюми.

За останні кілька років у королівстві здійснювалися різні заходи зі спрощення дрес-коду для адвокатів. Зокрема, подібне "послаблення" було зроблено для виступів захисників у судах за цивільними справами у зв'язку з прагненням створити "менш формальний і більш доброзичливий образ".

Окрім того, у низці випадків - наприклад, у спекотну погоду - дозволяють юристам нехтувати перуками і мантіями судді Високого суду Великобританії /володіє апеляційною юрисдикцією, а також розглядає найбільш важливі справи/. Не носять "уніформу" і адвокати у кримінальних судах, де на засіданнях присутні діти.

Носіння перук і мантій у британських судах стало обов'язковим у 80-ті роки XVII століття. Їхній дизайн походить від траурного вбрання, яке було введено для представників юридичної спільноти після смерті короля Карла II у 1685 році.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...