Брейвік вважає, що його потрібно або виправдати, або стратити

Поділитися
© dixi.kz
На питання, чи хотів би він, щоб його засудили до смертної кари, Брейвік відповів негативно, зазначивши, що "з повагою б поставився до такого вироку". При цьому він підкреслив, що негативно ставиться до тривалого терміну у в'язниці: "Це безглуздо".

Норвезький терорист Андерс Брейвік під час засідання суду в середу заявив, що суд може винести тільки два "справедливих" рішення у його справі - виправдати, або засудити до смерті.

Він сказав, що в його випадку тривалий тюремний термін є "жалюгідним покаранням".

На питання, чи хотів би він, щоб його засудили до смертної кари, Брейвік сказав: "Ні, але я б з повагою поставився до такого вироку. Я не стану приймати вирок до 21 року ув'язнення, це безглуздо".

Терорист додав, що був "дуже здивований" тому, що залишився в живих після здійснення атак.

"У мене не було плану того, що робити далі. Я вважав, що мої шанси пережити підрив бомби рівні п'яти відсоткам. Тим не менш, я зміг залишитися в живих і після Утойя", - сказав Брейвік.

Відповідаючи на питання про свої релігійні погляди, підсудний сказав: "Я войовничий християнин. Дуже важливо не допустити дехристиянізації Європи".

Він також заявив, що на вчинення атак його надихнули "сербські націоналісти". За словами Брейвіка, серби, що билися під час бомбардувань Косово з силами НАТО, мислили як хрестоносці.

Жертвами підриву урядового кварталу в Осло і бійні на норвезькому острові Утой, що організував Брейвік у липні 2011 року, стали 77 осіб. Терорист не заперечує факт вчинення цих дій, проте винним у тероризмі себе не визнає, стверджуючи, що діяв на благо норвезької нації.

У залі суду була присутня група лікарів, які уважно спостерігали за поведінкою підсудного. Якщо Брейвіка визнають осудним, йому загрожує покарання у вигляді 21 років позбавлення волі. Втім, термін ув'язнення може бути продовжений, якщо засудженого після закінчення терміну визнають все ще небезпечним для суспільства. Якщо лікарі визнають, що терорист божевільний, то він буде направлений на примусове лікування в психіатричну клініку. Там у нього також є шанс затриматися на все життя. Норвезьке законодавство не передбачає смертної кари.

У залі засідань виділені місця для родичів жертв Брейвіка 18 квітня були порожні. 19 квітня в суді, як можна припустити, буде більш людно: засідання буде присвячено вибуху в урядовому будинку в Осло. А 20 квітня головною темою стане бійня на Утойя. !zn

Читайте також:

Терорист Брейвік пояснив вбивство 77 осіб самообороною

Повторна експертиза показала, що Брейвік осудний

Опублікований «розстрільний список» Брейвіка: у ньому політики, журналісти й цілі організаці

Брейвіку загрожує довічна ізоляція

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі