Богатирьова звільнила керівництво «Охматдиту». У клініці заявили про рейдерське захоплення

10 грудня 2012 в 16:54
Звільнений гендиректор дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» стверджує, що МОЗ, звільнивши керівництво клініки і підготувавши її новий статут, готує рейдерське захоплення.

Міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова підписала наказ про звільнення генерального директора та сімох заступників Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит». Одночасно керівництво МОЗ підготувало новий статут клініки, що дозволяє міністерству розпоряджатися її майном. Колектив «Охматдиту» закликав президента і уряд скасувати рішення МОЗ.

Про це виданню «Українська правда» повідомив звільнений гендиректор Юрій Гладуш.

За його словами, це сталося в минулу середу, коли він перебував на лікарняному. «Я був на лікарняному. Сьогодні перший день вийшов на роботу і отримав цей наказ. У середу, як кажуть, як грім серед білого дня, до нас приїхав заступник міністра охорони здоров'я Толстанов і привіз цей наказ і новий статут. Старий статут, який у нас був, вони в нас вилучили, два тижні ми працювали без статуту», - розповів Гладуш.

За його словами, в наказі сказано, що в.о. головного лікаря призначено одного з його заступників Поворознюка. Крім того, за новим статутом, який не був узгоджений з керівництвом лікарні, взагалі ліквідовано інститут генерального директора.

«На яких підставах сьогодні працюю я і мої заступники, ми не розуміємо. Зараз я і мої заступники працюємо, але абсолютно ніякої відповідальності не несемо. Цю консерваторію можна закрити на ключ і тимчасово на місяць піти, а у нас щодня 620 дітей у лікарні перебуває! І це в основному тяжкохворі діти», - обурився Гладуш.

Він сказав, що не розуміє, в зв'язку з чим і на якій підставі МОЗ ухвалив таке рішення. «Ми - живі люди, працюємо в рамках законодавства, ніхто з нас ні в чому себе не скомпрометувала. У мене біографія і репутація - кристальні, можете перевірити. Я ніколи не мав відношення ні до бізнесу, ні до бандитів, ні до кого! Зробили б якісь зауваження, сказали б, що я погано працюю!», - заявив Гладуш.

Крім того, за його словами, новим статутом спрощується процедура поділу, злиття і ліквідації «Охматдиту».

"Цим новим статутом скасовується медична рада – це всі завідувачі відділень, начмеди, які вирішують всі важливі питання. Ради медичних сестер теж у новому статуті нема! Наглядової ради лікарні теж нема! Натомість, згідно з новим статутом, МОЗ повністю розпоряджається нашим майном, може нас реорганізувати і ліквідувати. Але ми ж національна установа, сформована указом президента", – сказав Гладуш.

"Будується новий корпус, так він для держави будується, чи не для держави? Його можна ліквідувати і сказати, що це приватна фірма, чи що?", – додав він.

"Це рейдерське захоплення! Я так розумію, що це державне майно хтось хоче використовувати!", – обурився також Гладуш.

На питання, хто, на його думку, стоїть за таким рішенням, Гладуш відповів: «У мене є абсолютна впевненість, хто за цим стоїть. За цим стоїть людина, яка ніколи не зупиняється на півдорозі. Ця людина завжди домагається свого».

При цьому він вказав на підпис Богатирьової під одним із документів. На уточнення кореспондента, чи має на увазі саме Богатирьову, Гладуш відповів: «Звичайно! До нас приїжджав заступник міністра Толстанов, який підписав наказ, статут та затвердив його. Взагалі пропозиції даємо ми, але ми їх не давали. Якщо такий слухняний заступник міністра все підписав, я можу тільки здогадуватися. Напевно він не від вахтерки отримав вказівку», - сказав Гладуш.

Він додав, що це не перша спроба знищити «Охматдит». «У 2004 році я отримував наказ віддати будинок. Нас вже пробували об'єднати з інститутом акушерства і гінекології. Богатирьова планувала ліквідувати нашу установу і злити його з ПАГом. Що тільки не робили, але такого ще не було! Напевно, тут є питання у лікарні. Напевно майно, я не знаю», - сказав Гладуш.

Він заявив, що подав позов до Окружного адміністративного суду з вимогою скасувати наказ і новий статут МОЗ. Крім того, Гладуш написав відкритий лист на ім'я президента, а в МОЗ написав листа про те, що він приступив до виконання своїх обов'язків після виходу з лікарняного.

Колектив «Охматдит» також звернувся до прем'єра і президента з відкритими листами з проханням скасувати рішення МОЗ. Під ними стоїть майже тисяча підписів співробітників.

Читайте також:

МОЗ залишив без державної допомоги ВІЛ-інфікованих дітей


ОХМАТДИТ формує нові стандарти


Янукович попередив Богатирьову, що розгляне її роботу під мікроскопом

Кабмін відібрав у «Охматдиту» 200 млн і віддав їх на підготовку до Євро-2012

 

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...