Близько мільйона українців знаходиться в «місцях несвободи»

6 березня 2012 в 15:50
У військових частинах і дитячих будинках умови можуть бути набагато гірші, ніж у СІЗО чи у в'язниці.
sud_31.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Близько мільйона людей в Україні знаходяться в «місцях несвободи», а в цілому в державі близько 5,5 тис. таких закладів. Про це повідомили на прес-конференції кандидат соціологічних наук, директор Харківського інституту соціальних досліджень (ХІСД) Денис Кобзін і кандидат соціологічних наук, провідний експерт ХІСД Андрій Черноусов, посилаючись на результати проведеного дослідження щодо «місць несвободи» в Україні.

Дослідження проводив ХІСД у минулому році за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та партнерських організацій.

Як відзначили експерти, «місцями несвободи» є не лише установи пенітенціарної системи та міліції, але і заклади Міністерства охорони здоров'я, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, Міністерства соціальної політики тощо. Таким чином, «місцем несвободи» визнається не лише в'язниця або ізолятор, а й психоневрологічний інтернат, психіатрична лікарня, будинок дитини, школа-інтернат, пункт утримання мігрантів і навіть військова частина.

 «Як показують наші дослідження та окремі результати журналістських досліджень, умови в таких «місцях несвободи» як, наприклад, психоневрологічні інтернати, військові частини, дитячі будинки, - умови поводження з людьми там іноді можуть бути набагато гіршими, ніж в ізоляторі тимчасового утримання в міліції або у в'язниці», - зазначив Кобзін.

Згідно з даними дослідження, із зазначеного 1 млн. людей, які щорічно перебувають у «місцях несвободи», 80 тис. - діти, а 151-152 тис. осіб знаходяться в закладах пенітенціарної служби.

Читайте також

В Україні 15 людей сидять у СІЗО більше восьми років без вироку

Луценко поскаржився до Європейського суду на катування в Лук'янівському СІЗО

Луценка в колонії можуть вбити

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...