Топ Новини

Березовський, що програв "суд століття", звинуватив суддю в отриманні півмільйонного хабара від Абрамовича

24 вересня 2012 в 10:59
Адвокати Березовського збираються довести, що при розгляді його позову до Абрамовича на суму 3,5 млрд фунтів були допущені порушення, тому рішення суду має бути переглянуто. Березовський звинуватив суддю в тому, що член її сім'ї отримав 500 тис. фунтів стерлінгів від Абрамовича.
berezovsky.jpg
ntv.ru

Навколо судді Елізабет Глостер, яка наприкінці серпня винесла рішення у гучному розгляді між російськими олігархами Борисом Березовським і Романом Абрамовичем, назріває скандал. Березовський звинуватив Глостер, що вважається однією з кращих представниць британської юстиції, в тому, що член її сім'ї отримав 500 тис. фунтів стерлінгів від відповідача Абрамовича.

На думку Березовського, який, як відомо, програв у "процесі століття", суддя використовувала незаконні методи при розгляді його позову до Абрамовича на суму 3,5 млрд фунтів.

Як вказує Березовський, пасинок Глостер адвокат Ендрю Попплуелл представляв інтереси відповідача у справі, яку вона розбирала, і отримав від нього в якості оплати за послуги 469 тис. фунтів, пише британська газета The Sunday Times.

Видання зазначає, що за правилами етики поведінки, виданими лордом головним суддею Великобританії, суддя має взяти самовідвід, якщо хто-небудь з членів його сім'ї, в тому числі пасинки чи падчерки, має до тяжби якесь відношення або представляє одну зі сторін.

- Березовський після суду з Абрамовичем опинився на межі банкрутства

За даними газети, Ендрю Попплуелл працював на Абрамовича з 2007 по 2011 роки. Елізабет Глостер не приховувала цей факт і навіть публічно оголосила про нього на попередніх слуханнях. Однак самовідвід суддя не взяла.

Тепер Березовський, як повідомив газеті на умовах анонімності його друг, збирається заявити, що судовий розгляд проводився з порушеннями, а відповідно рішення має бути переглянуте. За словами джерела, адвокати Березовського збираються довести, що суддя применшила масштаби участі свого пасинка у тяжбі, а насправді він зіграв ключову роль у розробці стратегії захисту Абрамовича.

Висунуті олігархом звинувачення Глостер відкинула, проте у департаменті юстиції, який представляє суддів, підкреслили, що на початку процесу Березовський не заперечував проти її головування. Крім того, там вказали, що пасинок Глостер не з'являвся на жодному засіданні, яке вела його мачуха.

Нагадаємо, Борис Березовський у своєму позові вимагав від Абрамовича відшкодувати йому 5,5 мільярда доларів за продані, за його словами, нижче ринкової вартості акції компаній "Сибнефть", "Русал" і ОРТ. Суддя Глостер відмовив у задоволенні позову, назвавши у своєму вердикті свідчення Березовського "навмисно нещирими" і "ненадійними", нагадує газета.

Звинувачення судді Глостер у конфлікті інтересів і порушенні морального судового кодексу прокоментував Радіо "Свобода" Олександр Гольдфарб, який виступав свідком на процесі в Лондоні.

"Я був свідком на цьому процесі, і, якщо б знав, що є підстави сумніватися в об'єктивності судді, то не пішов би туди виступати. Зараз вже йде мова про репутацію британської судової системи. Тому вважаю, що справа честі англійського правосуддя розібратися в цій каламутній історії", - заявив він.

Читайте також:

Доходи лондонських адвокатів рекордно зросли за рахунок російських олігархів

Російська преса вивчила наслідки «процесу століття»: розорення, що загрожує Березовському, і погані новини для Путіна

Березовський втік із Лондона перед приїздом Путіна

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...