Азаров звернувся до вченого, аби виправдати свої висловлювання про творчість Шевченка

27 липня 2012 в 10:45
У прес-службі уряду запевнили, що Азаров щиро поважає українську мову і творчість Шевченка, а його вислови щодо "малоросійської мови" вихоплені з контексту.
azarov.jpg
kmu.gov.ua

Прем'єр-міністр України Микола Азаров щиро поважає українську мову, а творчістю Тараса Шевченка (як літературною, так і художньою) захоплюється і досить глибоко її знає, повідомила прес-служба українського уряду.

Коментар з'явився після інтерв'ю Азарова, висловлювання якого про "малоросійську мову" і творчість Шевченка викликали широкий громадський резонанс.

"Неосвіченість, більше того, войовниче невігластво демонструють саме ті, хто стверджує, ніби Тарас Григорович Шевченко написав лише "кілька оповідань російською мовою". На наше прохання старший науковий співробітник, вчений секретар відділу шевченкознавства Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка Національної академії наук України Олександр Бронь підтвердив: "Значна частина прози Тараса Шевченка, зокрема його повісті, написані російською мовою. З численними українізмами і діалектизмами", - йдеться у повідомленні прес-служби.

Бронь підтвердив, що більшість листів Шевченка також написані російською: "Листи написані переважно російською мовою. Є листи, написані двома мовами - російською та українською і невелика кількість україномовних".

В уряді наголосили, що щоб переконатися в цьому досить відкрити повне зібрання творів Шевченка. "Перш ніж сідати писати гнівні заяви", - додали у прес-службі.

- Азаров заявив, що Шевченко писав «малоросійською мовою»

При цьому в повідомленні наголошується, що Азаров зробив особистий висновок про те, що творча спадщина Кобзаря українською мовою досконала і розвиненіша, ніж російською.

"Що стосується "малоросійської мови", то ці визначення вихоплені з контексту, оскільки в інтерв'ю Миколи Азарова йшлося, що так українську мову намагалися визначити в Російській імперії в той період творчості Шевченка, про який говорилося", - заявили в прес-службі.

Таким чином, жодних підстав бачити навіть натяк на неповагу до мови і творчості національного генія України немає, наголосили в повідомленні уряду.

Раніше в інтерв'ю російському виданню "Завтра" український прем'єр заявив, що Кабмін з розумінням ставиться до проблеми української мови. В контексті мовного питання він проаналізував творчість Шевченка і Миколи Гоголя, відзначивши, що їхні твори "малоросійською" мовою досконаліші. "Я повинен нагадати вам, що великий Кобзар України Тарас Григорович Шевченко писав російською мовою. Вся проза його - російською мовою, всі листи його - російською мовою. Він, живучи в Петербурзі, намагався і вірші свої писати російською. Хоча, звичайно, його вірші, написані рідною малоросійською мовою, досконаліші за петербурзькі", - зазначив Азаров.
 Читайте також:

Азаров заявив, що Шевченко писав «малоросійською мовою»

Азаров порадив телеканалу частіше «включати прекрасну російську мову» (відео)

Опозиція заперечує право половини населення говорити рідною мовою, — Азаров

Азаров нарахував в Україні 20 млн росіян і заявив, що українці чинять опір реформам

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...