Азаров доручив Табачнику замість юристів готувати електрозварювальників

28 вересня 2011 в 08:08
Прем’єр-міністр Микола Азаров доручив Міністерству освіти і науки, молоді та спорту сформувати пропозиції щодо переорієнтації системи освіти на підготовку фахівців для реального сектору економіки.
azarov_DSC9850-1.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

«Найбільш популярними професіями, на які сьогодні підвищений попит роботодавців, є слюсарі, токарі, електрогазозварники, водії», - сказав М.Азаров у вступному слові перед засіданням Кабміну в середу, 28 вересня.

«Юристів і маркетологів у нас більше, ніж токарів і електрозварювальників», - наголосив прем’єр.

М.Азаров навів цифри випуску вузами магістрів, які, на його думку, свідчать про перекоси в системі освіти. Так, в минулому році вузи випустили 656 тисяч спеціалістів, бакалаврів і магістрів. З 94 тисяч магістрів - 28 тисяч економістів, понад 8 тисяч - менеджерів, 8 тисяч - юристів, 1,5 тисячі - міжнародників.

«А давайте порівняємо, скільки фахівців підготовлено для галузей, які ми визначили пріоритетними, щоб підняти економіку і рівень життя в країні (хто і коли «визначив», М.Азаров не уточнив - ред.). Біотехнологія – 120 магістрів, фармація – 182, електроніка – 324, прилади – 156, легка промисловість – 147 магістрів і так далі. Для будівництва підготовлено аж 1115 фахівців! А ними будуть керувати 8 тисяч менеджерів, так?» - запитує прем’єр.

Незадоволений М.Азаров і професійно-технічними закладами. Так, у 2010 році ПТУ випустили втричі менше, ніж вузи - 226 тисяч фахівців. «Із них чверть не працевлаштовані за фахом. Чому? Чому при такому дефіциті кваліфікованих робітників чверть випускників ПТУ не отримали роботу? Та тому, що й ПТУ випускають не тих фахівців, яких чекають в промисловості», - цитує прем’єра прес-служба уряду.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...