Арешт Демчака намагаються пов'язати з виборами, щоб «обілити» затриманого, - юрист

7 вересня 2012 в 12:10
Правозахисники зазначають, що в Україні останнім часом стало вигідно використовувати політичну ширму для уникнення кримінального переслідування.
naruchniki.png
flash-screen.com

Арешт кандидата в нардепи Руслана Демчака, співвласника «Української бізнес-групи» і елітних клінік «Добробут», не пов'язаний з політикою, а є наслідком махінацій з коштами, отриманими злочинним шляхом.

Про це йдеться в матеріалі українського юриста-правозахисника Олександра Палія, опублікованому виданням «Обозреватель».

«Демчак був затриманий правоохоронними органами за підозрою у легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом. В Україні останнім часом стало вигідно використовувати політичну ширму для уникнення кримінального переслідування», - сказав експерт.

«Чинне законодавство про вибори не дає правового імунітету суб'єктам виборчого права від превентивних заходів з боку правоохоронців - затримання або арешту. Але багато хто намагається скористатися статусом кандидата у народні депутати для того, щоб подібним чином при необхідності змістити акцент в потрібне для них русло. З точки зору передвиборчих PR-технологій це - безпрограшний хід, адже в нашій країні виборці перемогу переважно віддавали скривдженим. Це дозволить отримати додаткові бонуси у вигляді 2-3% голосів виборців. А це багато що вирішує - система роздачі пайків, ковдр та шкільної форми для дітей не завжди може спрацювати на 100%. Виборець з кожними виборами розумнішає, аналізує вчинки кандидатів у депутати», - додав Палій.

«Перш ніж віддавати свій голос, виборець повинен знати, що зовсім нещодавно податкова служба «накрила» конвертаційний центр, обіг якого становив майже півмільярда гривень, і, за даними податківців, Центр належав Демчаку. Не виключено, що найближчим часом буде вирішене питання про об'єднання даної справи з кримінальною справою за фактом підробки документів, порушених прокурором Житомирської області. Залишається лише шкодувати про те, що правоохоронні органи змогли виявити такі порушення лише нещодавно», - констатував експерт.

Читайте також:

Податкова міліція затримала власника корпорації «Українська бізнес група» Руслана Демчака

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...