Топ Новини

Американський суд засудив ватажка сомалійських піратів до 12 довічних термінів

14 серпня 2012 в 13:13
Мухаммед Сааїлі Шибин був визнаний винним за 15 пунктами звинувачення, включаючи піратство, викрадення і захоплення заручників. Підсудний був дуже радий, що пред'явлені йому звинувачення не передбачали винесення смертного вироку. За даними уряду США, він є найбільш високопоставленим сомалійським піратом, який коли-небудь поставав перед судом.
somali_pirat.jpg
tsn.ua

Суд у США засудив ватажка банди піратів Сомалі Мухаммеда Сааїлі Шибина до 12 довічних тюремних ув'язнень.

Шибин був визнаний винним за 15 пунктами звинувачення, включаючи піратство, викрадення і захоплення заручників. Суддя, що виносив вирок, зазначив, що підсудний був «дуже радий», що пред'явлені йому звинувачення не передбачали винесення смертного вироку. Крім довічного ув'язнення, Шибин був засуджений до виплати 5,4 мільйона доларів компенсації.

Шибин був затриманий американськими військовими в Сомалі у квітні 2011 року. За даними уряду США, він є найбільш високопоставленим сомалійським піратом, який коли-небудь поставав перед судом.

Шибин, зокрема, вів переговори про умови звільнення захопленої піратами яхти «Квест», не беручи участь при цьому безпосередньо в нападі. Крім цього, за даними влади, він був причетний до фінансування піратської діяльності на території Сомалі.

Яхта «Квест» з американськими громадянами на борту була захоплена піратами біля берегів Оману у лютому 2011 року. Під час переговорів, які вели з злочинцями представники ВМС США, пірати без попередження вбили чотирьох заручників. Після цього спецназ здійснив штурм яхти, в ході якого загарбники були затримані.

Раніше інші 11 піратів, які безпосередньо брали участь у захопленні яхти «Квест», були засуджені у США до довічних термінів. Вироки ще трьом їхнім подільникам поки не винесені, однак прокуратура вже заявила, що буде домагатися для них страти.

Читайте також:

Україна приєднається до міжнародної операції проти піратів «Океанський щит»

ВМС Євросоюзу вперше атакували бази сомалійських піратів на суші

Україна — на другому місці у світі за числом нападів піратів на її громадян

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...