Академія наук вищої школи України засудила Табачника

6 березня 2012 в 14:54
Науковці заступилися за Національний науково-дослідний інститут українознавства, який, на їхню думку, «став одним з основних об’єктів українофобських устремлінь міністра Табачника і його «команди».
tabachnik_02.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Президія академії наук вищої школи України виступила із заявою з приводу «рейдерської реорганізації» Національного науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії.

Науковці звернулися до президента Віктора Януковича, прем’єр-міністра Миколи Азарова, голови Верховної ради Володимира Литвина та до широкої громадськості з вимогою припинити знущання над колективом вчених-українознавців та не допустити знищення Національного науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії.

«Ось уже більше двох років Міністерство освіти і науки, молоді і спорту України на чолі з міністром Табачником Д. В. під прикриттям начебто реформування освітньої галузі фактично реалізує політику цілеспрямованої її руйнації, - йдеться в заяві. - Така політика реформування спрямована на знищення національного підґрунтя державотворення, позбавлення навчально-виховного процесу українознавчої методології та змісту».

«Нам, ученим АНВШ України, абсолютно зрозуміло, що кінцевою метою сучасних реформ в освітньо-науковій галузі постає її повна денаціоналізація та утвердження деградаційних процесів у формуванні суспільної свідомості української молоді. У цьому контексті на шляху реалізації цих планів великою перешкодою виявився Національний науково-дослідний інститут українознавства (зараз його перейменовано в Національний науково-дослідний інститут українознавства та всесвітньої історії), і тому став одним з основних об’єктів українофобських устремлінь міністра Табачника і його «команди». Ми усвідомлюємо, що при цьому передбачається захоплення і привласнення будівлі інституту», - йдеться в заяві.

«На прикладі Інституту українознавства сьогодні МОНмолодьспорту України відпрацювало навіть методичну схему рейдерської ліквідації невгодних наукових установ і навчальних закладів та їхніх керівників. Два останніх роки для Інституту українознавства — це час безперервного мордування керівництва і науковців, повсякденного перешкоджання у виконанні наукових і науково-методичних досліджень», - заявили науковці.

Тому учені академії засуджують дискредитаційну та руйнівну діяльність Табачника Д. В. на посаді міністра, а також висловлюють свій рішучий протест з приводу замовних МОНмолодьспортом наклепницьких і образливих пресових повідомлень щодо діяльності інституту і його директора академіка Кононенка П.П.

Наразі блокада інституту триває. Призначений наказом МОНМС заступником директора Інституту українознавства «з особливими повноваженнями» Анатолій Чайковський через суд домагається права зайняти керівну посаду та виплатити заробітну плату. Солом’янський районний суд у м. Києві задовольнив такі вимоги позивача. Інститут українознавства оскаржив рішення Солом’янського суду в апеляційній інстанції.

Читайте также:

Янукович обізвав «маніпуляції» Табачника у сфері вищої освіти «антиприкладом реформ»

У Партії регіонів Табачника вважають «платівкою, на якій піариться опозиція»

Відомство Табачника провалило систему держзамовлення у вишах, - Рахункова палата

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • VITAS 10 сентября, 04:18 Порушено закон Ешбі:"Керована система не може бути вищою за керуючу", тобто МОН молоді і спорту! -виконавці ідей з Печерська ніколи не можуть бути " вищими" бути за фахівців з ННДІ українознавства та історії, а тим паче реалізовувати у сучасному Києві "реорганізуючі" погляди відомого Стецька:"Спав би -реорганізовував, встав би - ще бульше реорганізовував би" нашу духовну спадщину. Шановні професора з академіками! З Єванглії відомо, (слова Ісуса Хр.), що "город, село, дом, который делиться сам в себе обречен на г и б е л ь! Історичний приклад: віддали Литву - СРСР розвалився! Активно зберігайте храми духовності і науки! З глубокою повагою, у тому числі до Табачника (як фахівці з історіЇ і Людини) VITAS Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...