20 тисяч косовських сербів хочуть стати громадянами Росії

14 листопада 2011 в 18:40
Понад 20 тисяч косовських сербів запросили російське громадянство, повідомили сьогодні сербські ЗМІ з посиланням на представника асоціації Стара Сербія Златібора Джорджевіча.

Албанська влада Косово 17 лютого 2008 року в односторонньому порядку за підтримки США і низки країн Євросоюзу проголосила незалежність від Сербії. Белград, а також косовські серби не визнали самопроголошену державу. Сербська громада наразі становить 5-10% від двохмільйонного населення Косово.

"Ми передали посольству РФ в Белграді 21 733 запити на отримання російського громадянства", - заявив З. Джорджевіч, якого цитує агентство "Бета". За його словами, збір підписів під петицією про надання громадянства РФ почався два місяці тому.

Представник асоціації висловив сподівання, що запити будуть передані до Держдуми РФ через російське Міністерство закордонних справ. При цьому він не пояснив, чому лист адресовано Держдумі.

Коментар посольства РФ щодо цього повідомлення поки не надходив.

За оцінкою асоціації, число косовських сербів, які бажають отримати російське громадянство, в перспективі може значно збільшитися. Мова йде не тільки про сербів, які залишили Косово після конфлікту 1998-1999 років, але й про тих, хто виїхав з краю після 1945 року, пояснив З. Джорджевич.

За словами представника асоціації, косовські серби домагаються захисту, який їм не може забезпечити влада Сербії.

"Ми намагалися всіма можливими способами домогтися захисту від нашої держави, але вона нас штовхає в державу, яку ми не визнаємо", - заявив З. Джоржевіч, додавши, що косовські серби не приймають будь-яких домовленостей, досягнутих у діалозі між Белградом і Пріштіною в Брюсселі.

Переговори з технічних питань між Белградом і Пріштіною були розпочаті в березні цього року за посередництва Євросоюзу з метою вирішення повсякденних проблем громадян і зближення регіону з ЄС.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...