Топ Новини

2012 став одним з найспекотніших за 130 років

21 жовтня 2012 в 07:10
Незважаючи на те, що окремо практично жоден місяць цього року не був екстремально спекотним, сумарно 2012 увійде в число трьох найтепліших років за весь період метеоспостережень.
20121019141251.jpg
comments.ua

Нинішній рік увійде в трійку найбільш теплих років в Україні за період метеоспостережень, які ведуться у Києві з 1881 року. Що підтверджує і аномально тепла осінь. Про це повідомив директор Центральної геофізичної обсерваторії України Олександр Косовець.

- Тумани і тепло «одягають» Україну


За його словами, незважаючи на те, що окремо практично жоден місяць цього року не був екстремально спекотним, сумарно 2012 увійде в число трьох найтепліших років за весь період метеоспостережень.


«Якби не було лютого, який опинився на другому місці за холодом з 1929 року, то цілком можливо, що 2012-й отримав би і першість, а так лютий зіпсував нам усю статистику», - зазначив Косовець "Коментарям".

Крім того, вчений нагадав, що цього року в Києві було найтриваліше літо з 1881 року. «Власне, я думаю, що воно і відносно більш пізнього часу є найбільш довгим. Нам кажуть, що найтепліше було в період Київської Русі, але інструментально це не підтверджено. А за погодою у нас почали спостерігати з 1881 року, але й до цього часу, такого тепла не було. Тобто, можна говорити, що минуле літо найтепліше за всю другу половину другого і початок третього тисячоліть», - запевнив директор обсерваторії.

Характеризуючи нинішню теплу осінь, Косовець заявив, що зараз температура також вище норми. За його словами, підсумкова середня температура жовтня перевищить норму, але, швидше за все, не рекордно. Подібне явища, як зазначив учений, повністю відповідає загальній тенденції глобального потепління. «Раніше, хоча температура і піднімалася, але не так явно, як зараз», - підкреслив він.

За його словами, процес глобального потепління в Україні триває. І тому «очікувати холодну зиму немає підстав». При цьому Косовець зазначив, що глобальне потепління «не означає, що всім буде тепло і комфортно». «Це якраз небезпека екстремальних температур, як високих, так і низьких».

Читайте також:

За останні 25 років зимова температура в Україні підвищилася на 2 градуси

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...