Звичайний студент сфотографував Землю зі стратосфери за допомогою вживаної фотокамери та кулі з гелієм

10 вересня 2012 в 14:20
Тоді як NASA щороку витрачає сотні мільйонів доларів на надскладні супутники, 19-річний студент Адам Кадворт зробив не набагато гірші фото Землі, вклавшись у 200 фунтів стерлінгів, що дорівнює $320, пише The Sun.

Тоді як NASA щороку витрачає сотні мільйонів доларів на надскладні супутники, 19-річний студент Адам Кадворт зробив не набагато гірші фото Землі, вклавшись у 200 фунтів стерлінгів, що дорівнює 0, пише The Sun.

У 48 доларів обійшлася вживана фотокамера Canon A570, яку парубок купив на еВау.

Студент Ноттінгемського університету витратив 40 годин на те, щоби змайструвати свій диво-апарат, що складався з GPS трекера, маленької відеокамери, температурних сенсорів, двох панелей сонячних батарей, радіо та мікропроцесора.

За допомогою кулі з гелієм усе це піднялося в небо на приголомшливу висоту в 33 з половиною тисячі метрів.

Щоби дістатися стратосфери, девайсові знадобилося 2,5 години. Звідти камера зробила фотографії Землі.

Усе це Адам, який мешкає в британському місті Омберслі, скромно називає "невеличким проектом".

"Це просто маленьке хобі, справді. Я лише хотів поставити собі самому завдання – але я вражений результатом", - говорить тинейджер.

Ідея належала не йому, зізнається Адам. Кілька років тому він бачив, як схожу річ змайстрував його знайомий, тож вирішив повторити його експеримент, щоби вийшло краще.

"Люди думають, що це щось варте мільйонів фунтів, але я довів, що таке можна зробити, маючи бюджет у 200", - каже студент.

Виконавши свою місію, апарат, якому автор дав назву HABE 5, опустився на парашуті і приземлився за 48 кілометрів від місця запуску.

"Наразі я працюю над проектом, який дозволить мені контролювати, де приземлиться коробка, коли падатиме на Землю", - зазначив Адам.

Фото з сайту The Sun

 


 

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...