Топ Новини

Живі ялинки виявилися у 20 разів екологічнішими за штучні

20 грудня 2012 в 13:39
Екологи підрахували, що при виробництві однієї штучної ялинки в Китаї утворюється 57 кг СО2. Обсяг парникового газу від живого дерева такої ж висоти складе лише 2,6 кг.

Живі ялинки, вирощені для новорічних свят на спеціальних плантаціях, у 20 разів екологічніші за штучні ялин.

Як показало дослідження, проведене екобюро Greens, при виробництві в Китаї однієї півтораметрової штучної ялини утворюється 57 кілограмів двоокису вуглецю (СО2), в той час як обсяг виділеного парникового газу від живої ялини аналогічної висоти складе 2,6 кілограма.

Окрім того, що вуглецевий слід, або сумарний обсяг усіх парникових газів, які викидаються в атмосферу протягом усього життєвого циклу штучних ялин у багато разів перевищує вуглецевий слід живих лісових красунь, більшість штучних ялинок зроблені з матеріалу, який містить ПВХ.

Після того, як такі новорічні дерева потрапляють на звалища, що речовини, які містяться в них, викликають закислення грунтових вод. А спалювати такі ялинки небезпечно через те, що в атмосферу виділяться канцерогени. У той же час жива ялина повністю розкладається.

Відзначимо, що Всесвітній фонд охорони дикої природи (WWF) уже четвертий рік закликає купувати живі ялинки замість штучних.

Але при цьому співробітники фонду підкреслюють, що жива ялинка екологічна тільки в тому випадку, якщо вона вирощена в розпліднику або легально заготовлена в лісі.

Якщо ж дерево було зрубано браконьєром, то купівля такої ялинки сприятиме руйнації екосистеми лісу, оскільки замість зрубаного дерева не буде посаджено нове. Крім того, є ймовірність, що у стовбурі цієї ялини розплодяться комахи-шкідники, які можуть погубити сусідні дерева.

Читайте також:

Вчені створять генетично модифіковану ялинку, яка буде світитися у темряві

У Києві новорічні ялинки продаватимуть з чіпами і штрих-кодами

Вчені змогли створити безпечні для алергіків квіти завдяки генній модифікації

В Україні заборонять використання фосфатів у пральних порошках і миючих засобах

 

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...