Жінки обійшли чоловіків за рівнем інтелекту

16 липня 2012 в 08:54
Складність сучасного світу підштовхує наш мозок адаптуватися і змушує рости наш IQ. Але сучасне життя, схоже, більшою мірою вплинуло на жінок, ніж на чоловіків.
iq.jpg
seti.ee

Останні дослідження на основі визначення IQ показали, що жінки почали обходити чоловіків, пише Енріко Франческіні у матеріалі, опублікованому в газеті La Repubblica.

«Жінки - розумніші за чоловіків. Можливо, так було завжди, від Адама і Єви і далі, але в минулому їм не вдавалося повністю реалізувати свій потенціал. А можливо, вони стали такими останнім часом, через стрес, пов'язаний з необхідністю поєднувати роботу і сім'ю, кар'єру і будинок. Як би там не було, вперше жінки показують кращі результати у тестах коефіцієнта розумового розвитку», - пише видання.

«Вплив сучасного життя на мозок жінок тільки починає позначатися», - стверджує Джеймс Флінн, авторитетний психолог, автор книги, в якій аналізується «обгін», здійснений жінками в даній сфері», - повідомляє автор статті.

Ще у 80-ті роки професор Флінн встановив, що щонайменше у західних країнах результати тесту IQ в середньому ростуть на три пункти кожні 10 років. Таким чином, кожна сучасна людина має перевершувати своїх дідів і прадідів за рівнем розумового розвитку на 30 пунктів.

«Складність сучасного світу підштовхує наш мозок адаптуватися і змушує рости наш IQ», - упевнений професор. Але сучасне життя, схоже, більшою мірою вплинуло на жінок, ніж на чоловіків. У таких країнах, як Нова Зеландія, Естонія та Аргентина, в яких професор почав своє дослідження, жінки обігнали чоловіків у плані IQ. Це важливий момент, оскільки в широкому масштабі подібне відбувається вперше. «Протягом століть жіноча стать перебувала у невигідному становищі, зазнавала пригнічення. Але тепер, коли жінки стали незалежними, краще видно, чого вони варті», - говорить учений.

Читайте також:

Вчені виявили гени, пов'язані з інтелектом

Дослідження: Інтелектуальні здібності на 75% передаються спадково

ООН виступає за обов'язкове йодування солі в Україні

Рівень IQ впливає на здоров’я серця

 

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...