Топ Новини

Завтра поруч із Землею пролетить астероїд

26 січня 2012 в 18:01
Невеликий астероїд пролетить завтра ввечері біля Землі. Сьогодні небесне тіло розминеться з планетою на відстані менше 0,00043 астрономічних одиниць.

Астероїд діаметром 8-10 метрів пролетить у п'ятницю, 27 січня, ввечері приблизно в 60 тис. км від Землі, свідчать дані, опубліковані на сайті НАСА

Небесне тіло під номером 2012 BX34 було виявлено в середу, 25 січня, учасниками американського проекту "Каталіна", головне завдання якого полягає в пошуку малих тіл Сонячної системи - астероїдів і комет. Пізніше ці дані були підтверджені обсерваторіями "Маунт-Лемон" і "Магдалена-Рідж".

Згідно з розрахунками вчених, розмір астероїда складає близько 8-10 м, хоча колишні оцінки говорили, що діаметр його може досягати 19 м.

Як показали розрахунки, в кінці січня 1959 року він, можливо, пролетів ще ближче до Землі - на відстані в 59 тис. км. Однак ближче, ніж у п'ятницю, цей об'єкт не буде наближатися до нашої планети до середини XXII століття - до моменту, коли обчислені моменти зближення закінчуються.

Астероїд 2012 BX34 включено до групи небесних тіл, які час від часу можуть зближуватися з Землею (Near Earth Object - NEO), але не увійшов у кількість потенційно небезпечних (Potentially Hazardous Asteroids - PHA), з якими є можливість зіткнення.

Однак навіть якщо він увійшов би в атмосферу Землі, він, найпевніше, не досягнув би поверхні планети, повністю згорівши в атмосфері. Згідно з розрахунками вчених, приблизно раз на рік в атмосферу Землі потрапляє один астероїд діаметром близько декількох метрів. Однак вони згорають в атмосфері, залишаючи спалах на висоті 30-40 км, і не завдають ніякої шкоди.

Астероїд діаметром більше 50 м може зіткнутися з поверхнею Землі приблизно раз на 100 років. Ця подія може викликати локальну катастрофу, подібну Тунгуській. ! Zn

Читайте також:

До Землі наближається найбільший за останні 30 років астероїд

200 років до Землі не наближалися астероїди так близько, як сьогодні

 

За матеріалами: УНІАН , ,
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...