Топ Новини

За мільйон років стародавні люди з'їли майже всіх великих хижаків

25 квітня 2012 в 08:07
Людина почала винищення великих африканських хижаків понад 2,5 млн років тому.
the_diprotodon_monsters_we_met_600.jpg
elementy.ru

Понад 2,5 млн років тому предки людини стали регулярно харчуватися м'ясом. І всього за один мільйон років з африканських рівнин зникла більшість великих хижаків - від шаблезубих кішок до видр розміром з ведмедя. До такого висновку прийшли Ларс Верделін з Шведського музею природної історії і його колеги, які представили свої міркування на симпозіумі з питань зміни клімату та еволюції людини, який проводила Геологічна обсерваторія ім. Ламонта і Доерті Колумбійського університету (США).

Люди довели до смерті безліч видів. Коли ж це почалося? Більшість учених вважає, що першим нераціональним природокористувачем стала людина прямоходяча, що накинулася на африканських хижаків зі свіжовинайденими кам'яними сокирами і винищила багатьох тварин близько 1,5 млн років тому.

Порівнявши скам'янілості 78 видів, що жили протягом п'яти різних періодів 3,5-1,5 млн років тому (тобто з моменту розквіту великих африканських хижаків до їхнього занепаду), вчені виявили, що за цей час вимерли 23 з 29 великих видів (масою понад 21,5 кг). Масове зникнення почалося до того, як в геологічному літописі з'являється людина прямоходяча (1,9 млн років тому). З'ясувалося також, що хижаки, які жили 2,5-2 млн років тому, мали більш широкий раціон, а 1,5 млн років тому залишилися тільки «гіперхижаки», які харчувалися лише м'ясом - леви і леопарди.

Читайте також:

Предки людей почали піклуватися про літніх родичів 500 тисяч років тому

Вчені спростували існуючу версію походження людини

У Китаї знайшли останки невідомого предка людини (фото)

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...