Топ Новини

Європейці розпочали будівництво апарату для вивчення темного всесвіту

21 червня 2012 в 12:50
Місія Euclid - це космічний апарат, призначений лише для вивчення темної енергії і темної матерії (творці кажуть - темної всесвіту). Загальна вартість апарату становить близько 600 мільйонів доларів.
Euclid_B_L.jpg
esa.int

Європейське космічне агентство оголосило, що завершило розбиратися з організаційними питаннями місії Euclid і розпочинаэ безпосереднє будівництво космічного апарату.

У 70-х роках минулого століття астрофізики виявили, що зірки на околицях багатьох спіральних галактик обертаються дуже швидко. Для пояснення цієї розбіжності між теоретичною моделлю та даними спостережень було введено поняття прихованої (не доступної спостереженню) маси. Як виявилося, цієї маси дуже багато - набагато більше, ніж видимої.

У свою чергу в 90-х роках минулого століття, вивчаючи наднові класу Ia, астрофізики виявили, що всесвіт розширюється з прискоренням. Для пояснення цього прискореного розширення знадобилося поняття темної енергії, яка і розштовхує простір. Згідно із сучасними уявленнями, звичайна матерія становить 4% від всієї матерії-енергії всесвіту (еквівалентність матерії та енергії визначається відомим рівнянням Ейнштейна E = mc2), темна холодна матерія - 24%, а решта 72% припадають на темну енергію.

Місія Euclid - це космічний апарат, призначений лише для вивчення темної енергії і темної матерії (творці кажуть - темної всесвіту). Загальна вартість апарату становить близько 600 мільйонів доларів. На його борту буде встановлено дві камери, однією з яких належить вести спостереження в інфрачервоному діапазоні, а іншою - в оптичному. Обидві камери буде забезпечено 1,2-метровим телескопом. Ці прилади Euclid використовуватимуть для аналізу руху більше мільярда галактик. Розташовуватися телескоп буде в околиці лагранжевой точки L2 системи Земля-Сонце.

Також на супутнику міститиметься складна система паралельних обчислень, що оброблятиме дані з камер. У повідомленні агентства мовиться, що в створенні приладів візьмуть участь більше тисячі науковців з більш ніж ста наукових інститутів. У створенні апарату бере участь Британське космічне агентство, створене тільки 2010 року.

Примітно, що NASA також візьме участь у проекті - зокрема, Американське космічне агентство поставить інфрачервоні детектори. Раніше, нагадаємо, йшлося про те, щоб NASA  є основною рушійною силою проекту, однак, з часом Європейське космічне агентство витіснило американське з проекту.

Читайте також:

Вчені: Після Великого вибуху Всесвіт був рідким

У космосі знайдено галактику-двійника Чумацького шляху (фото)

Телескоп «Хаббл» випадково знайшов новий супутник Плутона

Hubble змоделював майбутнє Всесвіту

За матеріалами: Лента.ру
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...