Вуглекисла "шуба" древньої Землі в 7 разів товща, ніж думали вчені

17 грудня 2012 в 17:57
Як пояснюють вчені, у часи архею "молоде" Сонце давало на 25% менше світла і тепла, ніж сьогодні. Велика частина Землі була покрита океаном, і при появі невеликих ділянок льоду на ній могла запуститися "ланцюгова реакція", яка привела б до перетворення планети в крижану кулю.
335976520.jpg
РИА Новости

Тепла "шуба" з вуглекислоти в атмосфері Землі в архейську еру, що оберігала її від перетворення в крижану кулю і створювала комфортні умови для зародження життя, повинна була бути в сім разів товщою, ніж вважалося раніше, заявляють учені в статті, опублікованій у журналі Geophysical Research Letters.

Група палеокліматологів під керівництвом Хендріка Кінерта з Потсдамського інституту дослідження наслідків зміни клімату (PIK) в Німеччині прийшла до такого висновку, вивчивши результати роботи нової моделі клімату, який панував на Землі в архейську еру (тривала з 3,8 до 2,5 мільярда років тому ). Кінерт і його колеги відзначають, що їхні попередники раніше не враховували процеси, які відбуваються при зміні "загального" альбедо (відбивної здатності) планети, а також відносно високу швидкість обертання Землі в її "юності".

Як пояснюють вчені, у часи архею "молоде" Сонце давало на 25% менше світла і тепла, ніж сьогодні. Велика частина Землі була покрита океаном, і при появі невеликих ділянок льоду на ній могла запуститися "ланцюгова реакція", яка привела б до перетворення планети в крижану кулю. Це пов'язано з тим, що лід відбиває велику частину світла, а рідка вода, навпаки, поглинає його і перетворює в тепло.

Кінерта і його колег цікавила доля вуглекислоти в атмосфері нашої планети, яка дозволила б воді на її поверхні залишатися рідкою. Для цього вони розробили комп'ютерну модель клімату, що враховує всі особливості архейської ери, і вивчали стан Землі, змінюючи концентрацію СО2 в атмосфері.

За їхніми розрахунками, частка вуглекислоти в архейської атмосфері повинна була в 1,4 тисячі разів перевищувати вміст CO2 в атмосфері на початок XX століття. Ця оцінка не сходиться з попередніми прогнозами. Так, раніше вважалося, що вуглекислого газу в атмосфері в той період було всього в 200 разів більше, ніж на початку XX століття.

"Парадокс" тьмяного юного Сонця "був одним із найскладніших питань у палеокліматології впродовж останніх чотирьох десятиліть. Наша робота дозволяє нам отримати краще уявлення про клімат на зорі народження життя на Землі і тим самим дозволяє зробити кілька ключових кроків вперед на шляху до вирішення цієї проблеми", - резюмує Георг Фойлнер з Потсдамського інституту дослідження наслідків зміни клімату.

Архей вважається першою геологічною ерою в історії Землі, відклади якої збереглися до наших днів.

Читайте також:

Життя могло зародитися в водах прісних озер, а не в океані


Вчені знайшли останки найдавнішого динозавра

Крила в перших птахів спочатку з'явилися для тепла, а не для польоту

Вчені визнали, що не зможуть клонувати динозаврів

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...