Волхви могли прийти до Віфлеєму з Китаю, їх було не троє, а кілька десятків - дослідження

29 грудня 2011 в 11:48
Переклад стародавнього документа, знайденого в архівах Ватикану, подає в новому світлі історію Різдва Христового і трьох волхвів, наводить у четвер австралійська газета The Australian результати нового дослідження.

Нещодавно вчені переклали з одного з діалектів арамейської мови одкровення волхвів, які прибули з дарами до немовляти Ісуса.

Брент Ландау, професор релігієзнавства в університеті штату Оклахома, протягом двох років розшифровував рукописи. Цей документ, нібито написаний від першої особи, датується восьмим століттям.

Традиційно вважається, що волхви прибули з Персії, проте, згідно з перекладеним документом, вони йшли з землі Шир, тобто, території сучасного Китаю. У документі вони представляються як нащадки Сіфа, третього сина Адама, і належать до секти мовчазної молитви.

Найбільшою розбіжністю документа з традиційною історією Різдва Христового є те, що, згідно з перекладеним манускриптом, волхвів було не три, а "кілька десятків".

Окрім цього, у документі Ісус Христос ототожнюється з Віфлеємською зіркою.

"Там йдеться, що Ісус Христос та Віфлеємська зірка - це одне й те саме, і що Ісус може перевтілюватися у що завгодно. Зірка веде їх (волхвів - ІФ) у печеру і там перевтілюється у немовля, яке говорить їм іти назад і нести світу благу звістку", - розповів професор Б.Ландау.

"Ніхто не знає, звідки євангеліст Матвій узяв свою версію", - відзначив учений.

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...