Топ Новини

Виявлено ​​планету, на три чверті вкриту водяним льодом

26 липня 2011 в 07:10
Поверхню загадкової планети Хаумеа на 75% вкрито водяною кригою, встановили європейські астрономи. Це відкриття дозволяє припустити, що унікальна форма планети, яка нагадує веретено, обумовлена ​​наявністю в ній радіоактивних елементів і впливом власної сили гравітації.

Про це повідомив у понеділок американському науковому інтернет-виданню Space.com один з авторів відкриття, астроном Бенуа Каррі з Європейського центру космічної астрономії у Мадриді.

Раніше вчені пояснювали форму Хаумеа високою швидкістю її обертання навколо своєї осі. Планета робить повний поворот навколо осі менш ніж за чотири години і за цим показником займає одне з провідних місць серед об'єктів нашої Сонячної системи. Останні спостереження, проведені в Європейській Південній обсерваторії, розташованій у Чилі, вказують на те, що левова частина поверхні карликової планети вкрита водяним льодом. У ньому молекули води розташовані в точному порядку на відміну від аморфного льоду з їх безладним розташуванням.

Відкриття змушує переглянути уявлення про Хаумеа. Хоча на неї падає у дві тисячі разів менше сонячного світла, ніж на Землю, порції ультрафіолетового випромінювання достатньо, щоб руйнувати будь-яку кристалічну структуру з води на поверхні планети протягом мільйонів років.

"Якщо сонячна радіація постійно руйнує кристалічну структуру льоду, для збереження цієї структури потрібне джерело енергії", - пояснив Б.Каррі. Він і його колеги вважають, що джерелом енергії є заряджені частинки калію, торію та урану. Приблизно стільки ж енергії додатково генерується за рахунок взаємодії сил тяжіння Хаумеа і двох її супутників - Хіїака і Намака.

Оскільки ця планета розташована в поясі Койпера - кільці астероїдів і уламків, що обертаються за орбітою Нептуна, то на думку вчених, відкриття і гіпотеза, яку треба буде довести, дозволять поглибити знання про формування та еволюцію самого пояса Койпера.

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...