Від Гренландії відколовся айсберг площею 100 кв км

19 липня 2012 в 08:41
Айсберг площею у два Манхеттена має масу сотні мільйонів тонн і становить серйозну небезпеку для плавучих станцій, нафтових бурових вишок, а також суден і прибережних споруд.
Iceberg.jpg
cybersecurity.ru

Згідно з даними, отриманими з супутників NASA від льодовика Петерманна у Гренландії відколовся величезний айсберг, площа якого перевищує 100 кв кілометрів. Зображення з супутника говорять про те, що айсберг відколовся від краю льодовика і це могло статися, швидше за все, під впливом зростаючих температур у навколишньому середовищі. У 2010 році від льодовика Петерманна вже відколовся супер-айсберг площею близько 250 кв кілометрів.

Експерти кажуть, що ще кілька років тому вони розглядали льодовик Петерманна, як один з найбільш стабільних, але зміни, що відбуваються з ним за останні два в половиною роки, змушують дивуватися навіть найзапекліших скептиків у лавах учених-кліматологів.

«Поки рано говорити про крах льодовика в цілому, але сьогоднішній відкол айсберга - це, безумовно, знакова подія», - говорить Ерік Рігні, кліматолог NASA. «У нас є дані моніторингу динаміки айсбергів і льодовиків за останні 150 років. Ніколи ми не бачили такого швидкого і глобального танення льоду».
 


Айсберги-гіганти, що відкололися - це не тільки катастрофа для природи, а й серйозна небезпека для плавучих станцій, нафтових бурових вишок, а також суден і прибережних споруд, оскільки брила льоду у 100 кв кілометрів має масу сотні мільйонів тонн і може завдати серйозних пошкоджень навіть дуже міцним конструкціям.

Читайте також:

Кругосвітній марафон

Покараний середніми широтами

ІЛ ІЗ ПРОТОКИ ЛЕМАЙЕР

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...