Вчені з'ясували, що викиди Сонця "здирають" матерію з Місяця

7 грудня 2011 в 20:03
Вчені встановили, що викиди на Сонце "здирають" матерію з Місяця подібно до піскоструминного апарату. Свої результати дослідники доповіли на конференції Американського геофізичного товариства, а їх короткий виклад подається на сайті NASA.

У рамках дослідження вчені використовували комп'ютерну модель DREAM (Dynamic Response of the Environment At the Moon), яка дозволяє розраховувати вплив сонячного випромінювання на саму поверхню земного супутника і її газову оболонку.

Аналіз дозволив визначити, що сонячні викиди викликають найпотужнішу ерозію Місяця. Наприклад, типовий корональний викид, який триває близько двох днів, здатний винести з поверхні земного супутника 100-200 тонн місячної речовини. Настільки високі показники означають, за словами дослідників, що саме корональні викиди є основною діючою силою на поверхні Місяця.

У середині листопада 2011 року в журналі Icarus з'явилася стаття, в рамках якої вчені показали, що роль Місяця в формуванні життя на планеті переоцінена. Йдеться про стабілізаційний вплив супутника на напрям осі обертання Землі.

За матеріалами: Лента.ру
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...