Вчені знайшли на Колимі бактерії, які зможуть вижити і на Марсі

Поділитися
Вчені знайшли на Колимі бактерії, які зможуть вижити і на Марсі
Дослідники створили в лабораторії точну копію Марса - той же тиск, та ж радіація і так далі. Всі мікроби загинули. Крім шести. Більш того, шість організмів, що вижили в «марсіанських» умовах почувались навіть краще, ніж на Колимі.

Учені прийшли висновку, що деякі види мікробів, що живуть на Землі, можуть жити і в умовах Марсу, тому апарати, які вже у великій кількості за останні роки висадилися на поверхні Червоної планети, вже могли на собі принести на Марс зразки земної біології . Відповідно, якщо в майбутньому той же апарат Curiosity виявить на Марсі мікроби, не можна буде з 100%-ою вірогідністю стверджувати, що вони є істинними мешканцями планети.

Втім, значна частина вчених також вважає, що якщо земні мікроби і можуть фізично існувати на Марсі, це не свідчить про те, що вони можуть там жити протягом тривалого періоду часу - радіація, повна відсутність вологості і поживних органічних речовин зроблять свою справу і мікроби вижити не зможуть.
Так чи інакше, але спільна група вчених з Росії і США продемонструвала, що мікроби, що живуть у природних умовах на Колимі, могли б вижити і на Марсі. За словами вчених, чи виживуть дані мікроби на Марсі в реальності чи ні, це поки відкрите питання, але спостереження за цими мікроорганізмами безумовно може допомогти в підготовці майбутніх місій на Червону планету.
Спільна група дослідників з Російської академії наук та Університету Флориди вивчила кілька різних груп бактерій, що мешкають в зоні вічної мерзлоти на берегах річки Колими. Дослідники говорять, що ці мікроби живуть в постійному холоді і отримують надиво малі обсяги поживних речовин для підтримки життєдіяльності. Крім того, вони живуть без сонячного світла на глибині близько 15 метрів, де середня температура грунту становить близько мінус 7 градусів.
Зразки мікробів, отримані прямо із зони вічної мерзлоти, показали, що ці організми живуть без води, яка, як правило, необхідна для життя, причому в таких жорстких умовах ці види живуть щонайменше 8000 років. За словами вчених, в безводних морозних умовах мікроорганізми живуть і розвиваються, правда їх метаболізм тече з дуже низькою швидкістю.
Після того як вчені «відігріли» мікробів в лабораторії і помістили їх у живильне середовище, ті почали розростатися зі значно більшою швидкістю.
На думку фахівців, майже такі ж умови повинні бути і на Марсі: тут така ж недостача кисню, екстремально низькі температури, нестача поживних речовин. Єдина різниця - це радіаційний фон і більш низький атмосферний тиск (в 150 разів менший, ніж на Землі). Тим не менше, дослідники створили в лабораторії точну копію Марса - той же тиск, та ж радіація і так далі. Всі мікроби загинули. Крім шести. Більш того, шість організмів, що вижили в «марсіанських» умовах почувались навіть краще, ніж у «земних».
Дослідники провели їх генетичний аналіз і дійшли висновку, що мікроби Carnobacterium могли б жити і на Марсі. У земних умовах вони живуть в холодних умовах - на півночі Сибіру, ​​в Канаді, на Алясці, а також, можливо, на Південному полюсі.
Біологи кажуть, що Carnobacterium - це рідкісний тип анаеробного організму, тобто здатного обходитися без кисню для життя і росту. Замість кисню вони використовують іншу хімічну ланку, що дозволяє організму засвоювати живильні речовини. !zn
Читайте також:
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі