Топ Новини

Вчені з Японії і Австрії створили надтонкі сонячні батареї

4 квітня 2012 в 07:20
Надтонкі органічні сонячні батареї перетворюють на електрику до 4% енергії світла, яка падає на них. Незважаючи на те, що цей показник нижчий, ніж у деяких кремнієвих батарей, за співвідношенням вага-продуктивність, ці батареї помітно перевершують своїх напівпровідникових конкурентів.
ncomms1772-f1.jpg
nature.com

Фізики з Японії та Австрії створили надтонкі - близько 1,5 мікрометра завтовшки - органічні сонячні батареї.

Нова батарея має кілька шарів органічних прошарків - наприклад, з політіофену, - з'єднаних разом. З обох сторін батарея вкрита лавсановою плівкою, що захищає органіку від пошкоджень. Поверх плівки напиленням нанесено електроди, а також еластичні смужки, які забезпечують батареї гнучкість і оберігають електроди від розривів.

За словами дослідників, в лабораторних умовах плівка перетворює на електрику до 4% енергії світла, яка падає на неї. Незважаючи на те, що цей показник нижчий, ніж у деяких кремнієвих батарей, за співвідношенням вага-продуктивність, ці батареї помітно перевершують своїх напівпровідникових конкурентів. Самі дослідники говорять, що їхній винахід знайде застосування при створенні, наприклад, безпілотників.

Розробка австрійців і японців актуальна й тому, що у даний час активно ведуться розробки зі створення літальних апаратів, що працюють на енергії сонячного світла. Найвідоміший приклад - літак на сонячних батареях Solar Impulse. Влітку 2010 року він встановив рекорд перебування у повітрі, пропрацювавши без перерви в небі над Швейцарією 26 годин 10 хвилин і 19 секунд.

Читайте також:

У Криму для будівництва сонячних електростанцій виділено 336 га

Хіміки вигадали фарбу для створення дешевих сонячних батарей

Україна буде активно розвивати альтернативну енергетику, - Янукович

Україні нічим пишатися в питанні відновлюваних джерел енергії

За матеріалами: Лента.ру , ,
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...