Вчені виявили останки карликового мамонта зростом в 1 метр

10 травня 2012 в 08:11
Новий вид мамонта мав зріст не більше 1,1 метра і масу, яка не перевищувала 310 кг, що робить його співвідносним за розміром з дитинчам сучасного африканського слона.
mamont.jpg
oformi.net

Вчені виявили на грецькому острові Крит останки раніше невідомого виду карликового мамонта. Фахівці кажуть, що дослідження даної знахідки може пролити світло на те, як гігантські тварини можуть в процесі еволюції зменшуватися в розмірах.

Карликовість досить часто відзначається в різних біологічних видах, в тому числі і у випадку з великими тваринами, коли ті виявляються замкненими в умовах будь-якого острова. Подібні випадки відомі з динозаврами, а також з деякими племенами людей. Фахівці говорять, що зменшення в розмірах дозволяє тваринам вижити в умовах, коли ресурси обмежені межами острова.

Стародавні середземноморські карликові слони є надзвичайно рідкісним прикладом острівної карликовості. Цей вид мамонта зменшився в розмірах приблизно за 800 тис. років - порівняно невеликий період в еволюційному масштабі. Слони, які тоді ж мешкали на території материкової Європи, були приблизно в 100 разів масивнішими.

Вікторія Херрідж, палеонтолог з лондонського Музею природознавства, каже, що у випадку з даними мамонтами виникає питання: як саме повинні були змінитися умови, щоб біологічний вид менш ніж за мільйон років так зменшився у розмірах. Спільна група вчених з Лондона і Греції вивчила останки, знайдені ще близько століття тому. Херрідж каже, що лише зараз вдалося зібрати останки воєдино і зрозуміти, що саме це був за вид.

Новий вид мамонта мав зріст не більше 1,1 метра і масу, яка не перевищувала 310 кг, що робить його співвідносним за розміром з дитинчам сучасного африканського слона. «Коли люди думають про мамонтів, то в їхній уяві спливає, перш за все, поширений образ шерстистого мамонта. Але карликові мамонти, знайдені на Криті, були зовсім іншими: вони були адаптовані до теплих умов і значно більше були схожі на сучасних африканських слонів», - говорить Херрідж.

За її словами, вид Mammunthus Creticusis, є першим свідоцтвом екстремальної острівної карликовості у мамонтів. Порівняти цей вид можна з вимерлими видами слонів Palaeoloxodon falconeri, що жили на Мальті і Сицилії. Ці види були приблизно метр у висоту і важили близько 235 кг. Вчені говорять, що аналіз останків мамонта показав, що він є родичем ще більш давніх видів мамонтів, які прийшли в Європу з Африки приблизно 3,5 млн років тому.

Читайте також:

Російські вчені збираються клонувати мамонта

Японські вчені пообіцяли через 4 роки відродити мамонта

Наступними господарями на планеті будуть кішки?


Велика неолітична революція

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...