Вчені виявили нове підтвердження пророкувань майя про «кінець світу» (фото)

3 липня 2012 в 04:22
Археологи знайшли друге підтвердження прийдешнього кінця світу. На таку думку їх наштовхнуло різьблення, виявлене ​​на кам'яних сходах у Ла-Корона, Гватемалі, ще у квітні поточного року.
1341240031372.jpg
dailymail.co.uk

Археологи знайшли друге підтвердження прийдешнього «кінця світу». Згідно з різьбленням, виявленим на кам'яних сходах у Ла-Корона (Гватемала) він станеться 21 грудня 2012 року, коли закінчиться цикл з 5125 років з початку Великого календаря Майя.

За словами американських вчених, що займалися розшифровкою 1300-річних каменів, поцяткованих ієрогліфами, календар був вирізаний на честь візиту в Ла-Корона короля майя на ім'я Юкнум Ічаак Кахк Калакмул з міста Калакмуль у 696 році нашої ери, всього через кілька місяців після ураження, якого він зазнав від свого конкурента Тікаля.

Раніше вчені вважали, що Калакмул загинув у битві, однак тепер з'ясовується, що він вижив і став провідувати союзників, щоб підбадьорити їх.

Велика частина давнього напису розповідає про політичну історію і охоплює проміжок близько 200 років, проте все ж є в ній і згадка і «кінця» - в пасажі про повернення якогось великого короля. Мабуть, щоб відвернути увагу від своєї поразки, Калакмул послався на цикл часу, який закінчується в 2012 році.


«Це був час великих політичних потрясінь у світі майя, і цар був змушений посилатися на великий цикл часу, який повинен закінчитися в 2012 році», - розповів археолог, директор центру Мезоамерики в Техаському університеті в Остіні Девід Стюарт, який очолював розкопки.

«У часи кризи древні майя використовували свій календар, щоб сприяти спадкоємності і стабільності, а не передбачити апокаліпсис», - підтвердив археолог Кануте Баррієнтос з Університету дель Вальє-де-Гватемала.

Читайте також:

Вчені прогнозують загибель Землі через 5 млрд років

Вчені: Стародавні майя нічого не говорили про кінець світу в 2012 році

Вчений скасував передбачений майя кінець світу

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...