Топ Новини

Вчені вивчають новий тип блискавок - «ельфи» і «джети» (фото/відео)

16 серпня 2012 в 09:32
На думку фахівців NASA, блискавки, що виникають у верхніх шарах атмосфери, здатні розкрити людині безліч таємниць про природу електрики і «космічної погоди», що вирує навколо нашої планети.
676250main_ISS-sprite-orig_full.jpg
kp.ua

Вперше висотні блискавки зняли на плівку у 1989 році і то випадково: американські вчені тестували нову відеокамеру, і в об'єктив потрапив шматок неба з грозою. Серйозну спробу сфотографувати унікальне природне явище зробила група вчених за сприяння японських телевізійників влітку 2011 року. Тоді дослідники ганялися за блискавками на двох літаках, озброївшись відеокамерами, що знімають зі швидкістю 10 тисяч кадрів на хвилину, і в підсумку зібрали унікальний матеріал.

Тільки на початку цього року фахівцям вдалося отримати знімок висотної блискавки у високій роздільній здатності. Він був зроблений 30 квітня космонавтами МКС. На фото зображено великий спалах електрики, що утворився, як не дивно, у майже безхмарному небі над нічною стороною планети.
 

Висотні блискавки бувають декількох типів. За зовнішнім виглядом їх часом класифікують таким чином: голубуваті плями - «спрайт», червонуваті кільця - «ельфи», що б'ють вгору струмені синього кольору - «джети». Виділяють ще й червоні струмені - «тайгери». Втім, точна класифікація висотних блискавок відсутня, так що деколи складно відрізнити один вид від іншого.

«Прийнято вважати, що погодні явища, які ми щодня спостерігаємо, існують самі по собі. А процеси, що відбуваються у верхній частині атмосфери, - самі по собі. Існування висотних блискавок доводить, що обидві навколоземні сфери взаємопов'язані, - говорить співробітник NASA Карен Фокс. - І ще належить з'ясувати, як між ними відбувається обмін енергією».

Читайте також:

У літак президента Франції вдарила блискавка

У Колумбії після удару блискавки розбився пасажирський літак

За матеріалами:
Теги Наука
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...